BIST 2.097
DOLAR 13,51
EURO 15,43
ALTIN 791,34

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç hediye!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç hediye!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanında Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir tarafından resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç hediye!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak, TSİ 14.25 sıralarında Hartum Uluslararası Havalimanı'na indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanında Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir tarafından resmi törenle karşılandı. İki ülke marşlarının çalındığı törende Erdoğan, karşılama kıtasını selamladı. Heyetlerin karşılıklı olarak tanıtılmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sudanlı mevkidaşı ikili görüşmeye geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere Sudan'da. Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ömer el Beşir tarafından Hartum Uluslararası Havaalanı'nda resmi törenle karşılandı. Bu ziyaret Türkiye'den bu ülkeye "cumhurbaşkanı" düzeyinde yapılan ilk ziyaret olması açısından önem taşıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç hediye!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Sudan Cumhurbaşkanı Ömer Hasan El-Beşiri tarafından aslan yavrusu hediye edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Sudan'da, Sudan Cumhurbaşkanı Ömer Hasan El-Beşiri tarafından yüksek devlet nişanı takdim edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el Beşir tarafından aslan yavrusu hediye edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Sudan'ın başkenti Hartum'da Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el Beşir'in eşi Widad Babiker Ömer Modawi ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç hediye!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Hartum Uluslararası Havaalanı'nda Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el Beşir ve eşi Widad Babiker Ömer Modawi'nin yanı sıra Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, Sudan'ın Ankara Büyükelçisi Yusuf El-Kordofani ile Sudanlı bakanlar karşıladı. Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da Sudan'a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginç hediye!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sudan'ın başkenti Hartum'u ziyareti, Çad ve Tunus'u da içeren Afrika turunun ilk durağı oldu. Sudan'ın bağımsızlığından bu yana, Türkiye'den bu ülkeye "cumhurbaşkanı" düzeyinde yapılan ilk resmi ziyaret olması bakımından Erdoğan'ın gelişi tarihi öneme sahip.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak, TSİ 14.25 sıralarında Hartum Uluslararası Havalimanı'na indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanında Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir tarafından resmi törenle karşılandı