POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “HDP, İstiklal Marşımızın, bayrağımızın düşmanıdır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı mitinginde İstiklal Marşı'nı okumayan CHP Adalar Belediye Başkan adayı Erdem Gül'e tepki göstererek, "Çünkü HDP, İstiklal Marşı'nın düşmanıdır, bayrağımızın düşmanıdır. Toplantılarında Türk bayrağı göremezsiniz. 31 Mart'ta gereken dersi vermemiz lazım." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı'da Dörtyol Kavşağı'nda düzenlenen mitingte halka seslendi. Erdoğan'ın hedefinde CHP Adalar Belediye Başkan adayı Erdem Gül vardı. İstanbul'da Kılıçdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu programda Gül'ün, İstiklal Marşı'na eşlik etmemesini eleştiren Erdoğan şunları söyledi:

"Bu efendi İstiklal Marşı söylemiyor"

"Her kim birliğimize saldırıyorsa, bilin ki hedefi geleceğimizi karartmaktır. Her kim ezanımıza, bayrağıma değerlerimize saldırıyorsa, bilin ki hedefi bize saldırmaktır. Dün İstanbul adalarda HDP'li bir tanesi, orada istiklal marşı okunuyor. Bay Kemal de orada... Bu efendi İstiklal Marşı söylemiyor. Çünkü HDP İstiklal Marşının düşmanıdır, bayrağımızın düşmanıdır. Toplantılarında bir tane Türk bayrağı yok. Bu ülkede Türk'ü Kürt'e, Kürt'e Türk'e düşürmek isteyenlerle beraber olmayalım. Bu oyunu bozalım. Kürtçülük yapmak isteyenler bu ülkeye düşmandır ve Kürtçülükle de bir ilgilisi yoktur. Bu vatanı bölemeyecekler. Onlara gereken dersi 31 Mart'ta vereceğiz."

Erdoğan konuşmasında Ağrı'ya yapılan ve yapılaçam hizmetleri anlattı. Yazıcı Barajı ile Ağrı ovasında yaklaşık 250 bin dekar zirai arazinin sulanacağını belirten Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

Sitene Ekle
Yorumlar