HABER /  GÜNCEL

Cübbeli Ahmet'e 'Soysuz İt' diyen Orhan Aydın mahkeme kararına isyan etti

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ye hakaret ettiği gerekçesiyle para cezasına çarptırılan usta oyuncu Orhan Aydın, sosyal medya hesabından karara tepki gösterdi.

Abone ol

Usta tiyatro sanatçısı Orhan Aydın'ın, 2016 yılında "Nişantaşı kaşarları vatandaşlıktan çıkarılsın" diyen Ahmet Mahmut Ünlü için "Susturun bu soysuz iti" dediği gerekçesiyle yargılandığı dava sonuçlandı. Mahkeme Aydın'a Türk Ceza Kanunu'nun 61. maddesi uyarınca 3,500 Lira para cezası verdi.

"GERÇEK TIPKI KRAL GİBİ ÇIRILÇIPLAK": Karara kişisel Twitter hesabından tepki gösteren Aydın, "Cübbeli Ahmet lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü adlı zata (hakaretten) toplam 3,500 Lira ile cezalandırıldım. Zaman, din simsarlarının "okunmuş terlik, tükürülmüş sakal kılı" satışını cami avlusundan yapanların zamanı! Oysa gerçek tıpkı kral gibi çırılçıplak" ifadelerini kullandı.

YANMAYAN KEFEN SATANA 'SOYSUZ İT' DEDİM SUÇSUZUM": Orhan Aydın savunmasında, "Şikayetçi şahsı ben ilk kez Levent Kırca'nın televizyon skecinde tanıdım. Sonrasında tüm ülke bu şahıs hakkında onlarca haber okudular. İnsanların inançlarını kullanarak bunun üzerinden ticaret yapan bir simsarla karşı karşıya olduğumuzu anladık. İsmailağa adlı cemaatin bir yürütücüsü olduğunu öğrendik. Türk Dil Kurumu sözlüğünde soysuzun, soyu tükenmiş, yozlaşmış, toplumsal olarak kötüye giden anlamlarına geldiğini görüyoruz. Yanmayan kefen, yangından ve depremden koruyan su satan bu şahsa 'soysuz it' kelimelerini kullandım. Suçsuzum, beraatıma karar verilmesini talep ederim" demişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Kar kalınlığının 6 metreye ulaştığı yolu açma çalışması sürüyor
Fatih Altaylı yazdı Güvenlik Bakanlığı mı kuruluyor
CHP Kuşadası ilçe yönetimi görevden alındı
AK Parti o büyükşehirde MHP adayını destekleyecek
Askerlik süresi çalışması ne durumda Bakan açıkladı
Funda Kocabıyık kimdir aslen nereli? Funda Kocabıyık eşi kimdir?
Yorumlar 10 yorum