BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
GÜNCEL

Cübbeli Ahmet Hoca'dan bomba ifşa: İç savaşa hazırlanan 150 derneğin ismini veririm

Cübbeli Ahmet Hoca, CNN Türk canlı yayınında bomba bir açıklama yaptı. Cübbeli, Türkiye'de 2 bin Selefi derneğin bulunduğunu ve bunların silahlandığını öne sürüp 'İç savaş' uyarısı yapmıştı. Saygı Öztürk, Cübbeli Hoca ile konuştu. Cübbeli Hoca, "Savcılar beni çağırsalar ben en azından 150’sinin ismini vermeye hazırım" dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programında "Türkiye'de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı mompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar" dedi. Saygı Öztürk'e konuşan Cübbeli Ahmet Hoca, "Savcılar çağırırsa bu derneklerin en az 150'sinin ismini verebilirim" dedi. 

Türkiye'de 2 bin Selefi derneğin bulunduğunu ve bunların silahlandığını öne sürüp 'İç savaş' uyarısı yapan Cübbeli Ahmet Hoca, "Şahıslar pompalı mompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar. Özellikle Batman, Adıyaman taraflarında çok selefi akım var. Selefi tarafıyla İran yanlısı Şii tarafın çatışması hazırlanıyor. Barut gibi. Bu silahlanmayı durdurun. Yarın bu işin önünü alamayız. Birisi 'şeyhim ' diye cihat ilan edecek, öbürü Mehdiyim diyecek. Birbirine öldürür bu müslüman millet. Asker bunları vurmak zorunda kalacak. İzmir kaynıyor. Bunlar nasıl müsaade ediliyor. Mutlaka kontrol edilmesi lazım." dedi.

Bu sözler üzerine Cübbeli Ahmet Hoca ile konuştuğunu belirten Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk şunları söyledi: “Bugün konuyu tekrar sorduğumuzda bana şunu söyledi; ‘Evet, ben 2 bin civarında dedim ama aslında ben isim isim çıkarttım, şu şu illerimizde başta olmak üzere. Savcılar beni çağırsalar ne biliyorsunuz, hangi silahlanma konusunda sen böyle şeyler söylüyorsun, hangi dernekler, hangi yapılar dese ben en azından 150’sinin ismini vermeye hazırım’ dedi. Yani savcıların kendisini çağırmasını beklediğini ifade etti. Bana göre bilgisine mutlaka başvurulmalıdır.”

Sitene Ekle
Yorumlar 34 yorum
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Abdurrahim Albayrak: Zor günler geçiriyoruz, herkes dua etsin
Akşener: "Her türlü engele, her türlü tuzağa, her türlü iftiraya rağmen biz hala buradayız"
Ayvalık'ta orman yangını! Şeytan Sofrası'ndan başladı
Amasya'da nikahta damada arkadaşlarından şok sürpriz
“Uyanış: Büyük Selçuklu”dan yeni tanıtım
FETÖ'nün TSK'daki mahrem yapılanmasına operasyon: 94 tutuklama
Şişli'deki metro istasyonunda intiharın korkunç görüntüleri ortaya çıktı
Milli Savunma Bakanlığından Gaziler Günü'ne özel klip
Temel Karamollaoğlu: Hilafeti AK Parti kaldırdı
Kırmızı Oda 4. bölüm fragmanı