BIST 1.441
DOLAR 8,51
EURO 10,27
ALTIN 499,03
GÜNCEL

Cübbeli Ahmet Hoca: Nurullah'ı ben deşifre ettim

Tarikat ve cemaatler denetimsiz bir alan mı? Siyaset mi tarikatlara ilgi duyuyor, yoksa tarikatlar mı siyasette yer almak istiyor? Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli Ahmet Hoca), soruları yanıtladı.

"Ben burada baştan söyleyeyim, ben bir tarikat temsilcisi değilim. İsmail Ağa'da benim onları temsil etmediğimi beyan ediyor. Ben İsmail Ağa'yı temsil etmiyorum, ben hiçbir cemaatin temsilcisi değilim. 7 yaşımdan beri hasbelkader orada bulunduk. Bayramlarda orada kalırdık. Milletvekilleri, bakanlar gelirdi. Orada bulunmam sebebiyle çok şeyh alim gördüm. Mahmut Efendi saygıdeğer bir insandı, herkes gider gelirdi ziyarete. Eski ağırlığı olan hizmetleri olan büyük isimler gelir giderdi" sözleriyle konuşmasına Cübbeli Ahmet Hoca, Türkiye'deki tarikatların durumuyla ilgili açıklamada bulundu.

Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki dergahında 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Uşşaki tarikatı lideri 'Fatih Nurullah' takma adlı Eyüp Fatih Şağban ile ilgili de açıklamada bulunan Cübbeli Ahmet Hoca, "Ben çok itikatlı bir insanım, hürmet ederim. Ama tabii sonradan bana telefon geliyor, bu kişi kızımızı istiyor vs. bu gibi şeyler olunca kefil olamazsın. Araştırman lazım kimdir, nedir diye. Böyle birkaç olay yaşadım. Bu Nurullah gibi 3 sene önce birini deşifre ettim. Bayağı deşifre ettiklerim oldu. Benim kadar risk alan yok. Artık maldır, candır, ırzdır, böyle şeyler gördüğüm zaman söylüyorum kendime mecbur hissediyorum. Benim tarikatım var, ben Mahmut Efendi'ye bağlıyım ama ben tarikat lideri değilim. Hiçbir vekilliğim de yok. Hoca efendi bana, 'Sen ilimle uğraş evladım' dedi" ifadelerini kullandı. 

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Çıplak ayakla turşuluk biberleri ezen gencin görüntüsü tepki topladı
Uzaktan eğitim sırasında soygun
Faik Öztürk tavladaki yenilginin acısını böyle çıkardı
Meral Akşener ile Selahattin Demirtaş ne kadar samimi?
Cinayet zanlısı Ümitcan Uygun Müge Anlı’ya konuştu Aleyna Çakır'ın ailesi çılgına döndü
Özge Ulusoy'un seneler önceki hali inanılmaz! Tanımak imkansız
FOX Ana Haber'in yeni sunucusu Selçuk Tepeli'nin düdüklenme gafı
Gürgen Öz'den olay market paylaşımı her aldığını tek tek saydı
Ezgi Mola sevgilisi Mustafa Aksakallı'yı korkutmalara doyamadı!
İyi Parti'den gençlik şarkısı! 'Suçsa hakikati konuşmak, özür dilerim'
Yorumlar 27 yorum