BIST 1.538
DOLAR 7,49
EURO 8,95
ALTIN 409,85
MEDYA

Cinsel ilişkiye girerek oruç açılır mı? Cübbeli Ahmet Hoca bakın ne dedi?

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü "Cinsel ilişki girerek oruç açılır mu?" sorusuna cevap verdi.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, gündeme dair merak edilen soruları Hadi Özışık'ın Youtube kanalında cevapladı. Akit TV'de dile getirilen "Eşinizi özlediyseniz cinsle ilişkiye girerek oruç açabilirsiniz" fetvası olay olmuştu. Sosyal medya tepki gösterilen o fetva içn Cübbeli Ahmet Hoca ne dedi?  "Cinsel ilişkiye girerek oruç açılır mı?" sorusuna Cübbeli Ahmet Hoca'nın cevabı şöyle: 

"Ne bu yani! Bunun manası yok lüzumsuz yani... Ama sen bana şunu sorsan "Bir insanın hakikaten eşine karşı çok fazla istek doğmuş şehvet deniyor buna. Neticede tamda iftar saati iftar oldu diye orucunu açmadan ağzına bir hurma atmadan cinsel ilişkiye girmişler. Bu adamın orucu bozuldu mu? 61 kefaret yedi mi?" diye bana sorarsın bende sana derim ki iftar vakti girdiyse, ezan vakti girdiyse bunun orucu bozulmaz çünkü vakit girmiş."

"Orucun vakti çıktığı için bunun güne gün kefaret bir şey gerekmez. Fıkıhta her şey konuşulur. Çünkü her şey gelebilir dünyada insanın başına. Ama durup dururken açabilirsiniz diye sanki bir hurmayla iftar etmek sünnettir veya hurma bulamazsa Peygamberimiz suyla orucu açardı gibi hadisleri anlatır gibi, bir teşvik yapar gibi böyle açarsınız lafı gündeme gelmek için herhalde."

Sitene Ekle
Yorumlar 36 yorum
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Ankara’da bebek kaçırma anı saniye saniye kameralara yansıdı
Kastamonu’da maden ocağındaki 8 işçide korona çıktı
60 saniyede bugün (14 Mayıs 2020)
Ferdi Tayfur'dan hayranlarına selam! Sağlık kontrolünden geçti
Japon medyasından Türkiye'ye koronayla mücadeleye övgü yağdı
Van'da PKK'lı teröristler Vefa Sosyal Destek ekibine saldırdı: 2 şehit
Koronavirüs savaşçısı hemşirenin 1 günü kamerada! Sosyal medya yıkıldı
Sultangazi'de işe giden kadına köpekler saldırdı!
Serdar Turan görevden alınmıştı! Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı'nın orduları varmış
Oregon'da bir çocuk 300 mermi arasından sağ çıktı! Mucize kurtuluş