CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk iddiası ortalığı karıştırdı

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı belediye çalışanı A.O. tarafından görüntülerinin kameraya çekilmesi nedeniyle adaylıktan çekildiği iddia edildi. Başkan Karabağ, şantaj iddiasıyla şikayetçi oldu. Kadının ifadesi ortaya çıktı. İfadede neler var neler...

CHP'li İzmir Bayraklı belediyesinde yaşanan yasak aşk skandalı partiyi karıştırdı. CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı belediye çalışanı A.O. tarafından görüntülerinin kameraya çekilmesi nedeniyle adaylıktan çekildiği iddia edildi. Başkan Karabağ, şantaj iddiasıyla şikayetçi oldu. 

CHP'li belediye başkanı Hasan Karabağ ile belediye çalışanı A.O.'nun belediyeye ait bir ofiste gizli kamera ile çekilen uygunsuz görüntüleri ortaya çıktı. CHP lideri Kemal Kılıçdaoğlu'na kadar ulaştırılan görüntüler sonrası "Adaylığını geri çek" telefonu alan Karabağ, büyük şok yaşadı. İlçeyi iki dönemdir yöneten Karabağ'ın, bu yüzden aday yapılmadığı iddia edildi.

Kadının işine son verildi
İfadesi alınan genç kadın ise "Hasan Karabağ ile yaşamış olduğum ilişkiyi, 2016'da Gencerler Apartmanı'nda bulunan belediyeye ait dairede kendisinden habersiz şekilde kaydettim. Şantaj yapmak gibi niyetim yoktu" dedi. Bu arada genç kadının geçen hafta işine son verildiği iddia edildi.

Genç kadının ifadesi olay 
Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısının talimatıyla emniyet mensupları, A.O. ve üzerinde sahte kimlikle yakalanan E.D'yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen sanıklardan E.D. tutuklanırken, A.O. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Genç kadın ifadesinde şunları anlattı.