BIST 118.485
DOLAR 6,86
EURO 7,77
ALTIN 394,11
HABER /  CHP

CHP'li Bekaroğlu 'iktidar pastası'nı Besmele'yle kesti

CHP Parti Meclisi Üyeleri ilk resmi toplantısına girmeden önce, Mehmet Bekaroğlu ve vekil Sena Kaleli, üzerinde 'Hedef İktidar' yazan pastayı Besmele'yle kesti.

Abone ol

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyeleri'nin ilk resmi toplantısından önce gelen 'Hedef İktidar' pastasını, partiye katılımıyla çok tartışılına ve olay olan Mehmet Bekaroğlu ve Bursa Milletvekili Sena Kaleli birlikte kesti.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP), kurultaydan sonra oluşan Parti Meclisi, çalışmalarına Besmele ile başladı. Partiye yeni katılan isim olan Mehmet Bekaroğlu ve CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, toplantı öncesi birlikte pasta kesti. Kaleli, pastayı, "Hepinizin huzurunda Bismillahirrahmanirrahim diyorum ve pastayı kesiyorum." diyerek kesti. Kaleli'nin bu şekilde pasta kesmesi partililer tarafından alkışlandı.

fft81_mf2422547.jpeg

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, kurultaydan sonra en yetkili organı olan Parti Meclisi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında çalışmalarına başladı. Parti Meclisi toplantısı öncesinde partiye yeni katılan ve Kılıçdaroğlu'nun kontenjanı ile Parti Meclisi'ne giren Mehmet Bekaroğlu ile CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, üzerinde 'Tek Hedef İktidar' yazan pastayı kesti.

"BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM DİYORUM VE PASTAYI KESMEK İSTİYORUZ"

Kaleli, pastayı kesmeden önce, "Birlik içinde Türkiye'nin birleştirici gücü CHP'yi iktidar yapmak için iletişimi, dayanışmayı Türkiye'de sağlayabilmek için pastayı kesmek istiyoruz. Hepinizin huzurunda Bismillahirrahmanirrahim diyorum ve pastayı kesiyorum." ifadelerini kullandı.

Pasta kesiminden sonra kısa bir açıklama yapan Bekaroğlu, "Heyecanlıyım ama yabancılık çekmiyorum. Biraz evvel iktidar hedefi pastasını kestik. Umarım CHP gerçekten Türkiye'nin önemli sorunlarını çözecek topluma umut olacak bir siyasi parti. Önümüzdeki dönem yapacağı çalışmalarla bunu gerçekleştirecek. Umuyorum ben de buna katkı sağlayacağım. İlk toplantı hayırlı olsun." dedi.

Parti Meclisi'ne Kemal Kılıçdaroğlu'nun kontenjanı ile girdiğini hatırlatan Bekaroğlu, MYK'da yer alıp almayacağının sorulması üzerine ise "Hangi alan açılırsa o alanda çalışacağım. Başka bir beklentim yok." dedi. Bekaroğlu, ardından ilk kez katıldığı toplantı öncesi CHP Parti Meclisi üyeleri ile bir süre sohbet etti.

"TEK HEDEF İKTİDAR"

Partinin, kurultaydan sonra en yetkili organı olan Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında çalışmalarına başlamadan önce yapılan pasta kesiminde partiye yeni katılan ve Kılıçdaroğlu'nun kontenjanı ile Parti Meclisi'ne giren Mehmet Bekaroğlu ile CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, üzerinde 'Tek Hedef İktidar' yazan pastayı kesti.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul’da hava destekli operasyon
Bakan görür görmez müdahale etti
Başbakan yeni tüp geçitte incelemelerde bulundu
Tunceli'de Fethullah Gülen hakkında suç duyurusu
Parkinsonu beynine takılan pille yendi
BİM kurbanlık fiyatları 2020 büyükbaş hissi fiyatı kaç para oldu?
Yorumlar 29 yorum