BIST 116.738
DOLAR 6,86
EURO 7,75
ALTIN 389,86
HABER /  POLİTİKA

CHP'den ihraç edilmişti! Öztürk Yılmaz yeni parti kuracağını açıkladı

CHP'den ihraç edilen Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz, koşulsuz parti içi demokrasiyi esas alan, milli bir parti kuracaklarını açıkladı.

Abone ol

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan'ın yeni parti kurma hazırlıkları gündemdeki yerini korurken, CHP'den ihraç edilen Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz da yeni bir parti kuracağını duyurdu.

"Merkez bir yapı inşa ediyoruz"

Yılmaz, yeni partiye ilişkin şunları söyledi: Biz şu an yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Basında çıkan haberlerle ilgimiz yok. Biz işimize bakıyoruz. Milletin karşına çıktığımızda herkes bizim farkımızı anlayacak. Geniş bir çalışma ekibimiz var. Bütün kesimlerden insanlar var aramızda. Her türlü insanın kendini kolayca ifade edebileceği merkez bir yapı inşa ediyoruz.

"Genel başkan sultasını kıracağız"

Partilerdeki genel başkan sultasını kıracağız. Mevcut partilerin hepsi bir birinin kopyası. Bu konudaki çalışmalarımızı görünce demokrat düşünen insanlar bize hak verecektir.

Yılmaz neden CHP'den ihraç edilmişti?

Öztürk Yılmaz, 'Ezan Türkçe okusun ben anlayayım. Kuran okunsun. Benim dilim her tarafta konuşulsun' sözleri sonrası büyük tepki çekmiş ve CHP'den ihraç edilmişti. İhraç sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert eleştirilerde bulunan Yılmaz, Öztürk Yılmaz, 'Ezan Türkçe okusun ben anlayayım. Kuran okunsun. Benim dilim her tarafta konuşulsun' sözleri sonrası büyük tepki çekmiş ve CHP'den ihraç edilmişti. İhraç sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert eleştirilerde bulunan Yılmaz, Kılıçdaroğlu'nu "diktatör" olarak tanımlamıştı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Meteoroloji'den uyarı az önce yapıldı! Kuvvetli sağanak geliyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Yabancı sermaye dönüşü başladı! 3 ayda 10 milyar dolar geldi
Gümüşhanespor teknik direktör Fatih Akyel ile anlaştı
Pençe'nin gazabı devam ediyor! PKK'lı 4 terörist daha öldürüldü
2019 hac dönüş tarihleri ne zaman Diyanet ilk kafile dönüş tarihi
UEFA'dan Halil Umut Meler'e görev
Madımak Oteli olayı nedir Saivas'ta Madımak Oteli'ni kim yaktı?
Yorumlar 14 yorum