BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  POLİTİKA

CHP'den hükümete İdlib uyarısı olumsuz sonuçları olacak

İdlib krizinin görüşüldüğü toplantı sonrası CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'den "Türkiye'nin Suriye'de Rusya ile karşı karşıya kalmasının birçok alanda olumsuz sonuçları olacağı konusunda hem fikir olunmuştur" açıklaması geldi.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen CHP Dış Politika Danışma Kurulu Toplantısı'nda İdlib'deki son gelişmeler ele alındı.

CHP'den yapılan açıklamaya göre, Dış Politika Danışma Kurulu bu yılın ilk toplantısını Kılıçdaroğlu başkanlığında JW Marriott Otel'de gerçekletirdi. 

Kimler katıldı?

Toplantıya, eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin, eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, eski CHP Genel Başkan Yardımcıları Faruk Loğoğlu ve Osman Korutürk, eski Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, eski CHP milletvekilleri Rıza Türmen, Oğuz Oyan, Hüseyin Pazarcı ve emekli Tümgeneral Cihangir Akşit katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, katılımcılar arasında dış politikanın güncel meseleleri hakkında kapsamlı bir beyin fırtınası gerçekleştirildiğini belirtti.

Görüşmelere devam edilmeli

Toplantıda, Türkiye’nin önündeki en önemli meselenin İdlib'deki gergin durum ve olası tırmanma olduğunun değerlendirildiğini aktaran Çeviköz, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin Suriye yönetimi ile savaşmasını gerektirecek doğrudan bir tehdidin mevcut olmadığı, dolayısıyla barışı önceleyen yaklaşımların tercih edilmesinin gerektiği, İdlib'den Türkiye'ye yönelik en öncelikli meselenin yeni bir sığınmacı dalgası olduğu, bunun kontrol edilebilmesi için Rusya ile görüşmelerin şeffaf şekilde sabırla sürdürülmesi ve Suriye yönetimiyle de diyalog olanaklarının araştırılmasına devam edilmesi hususunda görüş birliğine varılmıştır. Toplantıda, Türkiye'nin Suriye'de Rusya ile karşı karşıya kalmasının birçok alanda olumsuz sonuçları olacağı konusunda hem fikir olunmuştur."

ÖNCEKİ HABERLER
TFF açıkladı Türkiye Kupası finali Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak
Rusya’dan soğuk duş etkisi yaratan İdlib açıklaması: Yanıt verilmesini meşru kıldı
Bakın adliyeye ağzında ne ile girdi kararı duyunca nasıl intihara kalkıştı
Abdulhamit Gül'den Almanya'daki saldırıya sert tepki
Cep telefonu patlaması neden olur kılıf seçerken dikkat edin!
Darbeci general Hafter'e büyük darbe! 25 asker öldürüldü
5'i Türk 11 kişinin öldüğü ırkçı saldırıdan Alman polisinin haberi vardı!
İOKBS bursluluk sınavı 2020 başvuru nasıl yapılır e okul başvuru ekranı
Meclise HDP'li 6 milletvekilinin yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Altın fiyatları daha da artacak! Bugün altının gramı bakın kaç oldu?
Yorumlar 7 yorum