BIST 1.210
DOLAR 7,86
EURO 9,30
ALTIN 485,30
HABER /  POLİTİKA

CHP'de Kurultay için geri sayım başladı! Muharrem İnce aday olacak mı?

CHP'de 37.Olağan Kurultay, Önder Sav'ın başını çektiği eski tüfekler tarafından gündeme getirilen "mahkemeye götürürüz" tehdidi gölgesinde 25-26 Temmuz'da yapılacak. Muharrem İnce'nin Genel Başkan adaylığı ile ilgili son durum ne?...

Abone ol

Olağanüstü pandemi tedbirleri altında yapılacak kurultay için şu ana kadar genel başkan aday adaylığını açıklayan tek isim eski milletvekili Aytuğ Atıcı oldu. Ancak Parti Meclisi (PM) üyeleri İlhan Cihaner ve Müslim Sarı’nın da adaylık iddiasının sürdüğü, iki ismin bu konudaki değerlendirmelerine devam ettikleri belirtiliyor.

İnce ekibi zamanlaması ve koşullarına tepki gösterdi

Milliyet'in haberine göre, daha önce iki kez Kılıçdaroğlu’na rakip olup kazanamayan Muharrem İnce cephesinden de net açıklamalar gelmeye başladı. Yakın çevresinden isimler, İnce’nin, 'bu kurultayda aday olmayı düşünmediğini' ifade etti. Aynı isimler, kurultayın zamanlamasını ve koşullarını eleştirerek, İnce’nin böyle bir ortamda adaylığa sıcak bakmadığını dile getirdi.

Haluk Pekşen Kurultay şartlarına tepki gösterip çekildi

Aday olabileceği konuşulan PM üyesi Haluk Pekşen’in de kurultay şartlarına tepki olarak adaylıktan vazgeçtiği aktarıldı. CHP tüzüğü gereği, genel başkan adayı olmak isteyenlerin 1362 kurultay delegesinin yüzde 5’inin yani 69 delegenin imzasını alması gerekiyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Galatasaray'da Falcao'nun yerine iki yıldız adayı
Barcelona'da Pesic dönemi sona erdi
Mert Müldür Serie A'da siftah yaptı
Malezyalı STK'den Ayasofya'nın ibadete açılmasına destek
Trezeguet'nin Fenerbahçe'ye gelmesi için şartlı izin
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geri gelebilir! 65 yaş üstü yasağı da gündemde
Yorumlar 4 yorum