Çeyrek altın 442 lirayı gördü gram altın 267 TL altın fiyatları

Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı? Satılır mı? sorularının cevapları bugünlerde çok fazla merak ediliyor. Güvenli liman olarak biline altın fiyatları da yükseldi. 13 Ağustos 2018 günü gram altın 267 liranın üstünde. Çeyrek uçtu gitti.

Çeyrek altın 442 lirayı gördü gram altın 267 TL altın fiyatları - Sayfa 1

Altının gram fiyatı, haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı. Dolardaki aşırı hareketlenme sonrası altın fiyatları da ons bazında yükselişe geçti. Gram altın çeyrek altın ve cumhuriyet altının da fiyatları rekor seviyeleri gördü. 13 Ağustos 2018 pazartesi günü ise altın fiyatları merak konusu oldu. Dolar almaktan ya da satmaktan çekinen yatırımcı güvenli liman olarak bilinen altına yönelmek istiyor. Ancak altın fiyatları bugün çok yüksek seviyelerde. Peki ilk günün rakamları nasıl oluştu?

15
Çeyrek altın 442 lirayı gördü gram altın 267 TL altın fiyatları - Sayfa 2

Cuma günü dolar kurundaki değer kazançlarının etkisiyle alış ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 15,5 primle 249,8 liradan tamamladı. Anadolu Ajansı'nın verilerine göre, altın fiyatları 13 Ağustos 2018 gününü şöyle kapattı: İstanbul Kapalıçarşı'da, bugün kapanışta çeyrek altın 432 lira, Cumhuriyet altını 1.768,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise cuma günkü kapanışa göre yüzde 4 yükselişle 265,40 liradan işlem gördü.

25
Çeyrek altın 442 lirayı gördü gram altın 267 TL altın fiyatları - Sayfa 3

Analistler, bugün açıklanacak önemli bir veri olmadığını ve piyasalarda iç dinamiklerin öne çıkacağını belirterek, hafta genelinde ise yarından itibaren hareketlenecek veri takviminin küresel piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını kaydetti. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) gelen hamlelerin Türk lirası varlıklar üzerindeki satış baskısını hafifletebileceğini ifade eden analistler, altının ons fiyatında ise 1.205 doların destek konumuna geldiğini söyledi.

35
Çeyrek altın 442 lirayı gördü gram altın 267 TL altın fiyatları - Sayfa 4

Peki bu durumda altın alınır mı satılır mı? İşin aslı analistler de dolarda hareketliliğin yaşandığı bugünlerde altın için temkinli konuşuyorlar. Araştırma Uzmanı Muammer Demir, altın fiyatları için şu yorumu yapıyor: Türk lirası’ndaki geçen Cuma günü yaşanan sert değer kaybı ve yüksek dalgalanma boyutu ve bu dalgalanmanın ABD ile yaşanan gerilimde düşüş yaşanmadığı sürece devam edeceği beklentisi teknik seviyelerin verilmesini zorlaştırıyor. Bu nedenle Gram Altın’da bugün için herhangi bir teknik seviye önerisi veremiyoruz.

45