BIST 1.572
DOLAR 7,44
EURO 9,01
ALTIN 440,02

Cesur manken Didem Soydan'ın Cumartesi Anneleri paylaşımına takipsizlik kararı

Sosyal medya hesabından paylaştığı cesur pozlarla bilinen manken Didem Soydan, geçtiğimiz Ağustos ayında yazdığı 'Cumartesi Anneleri' yazısı nedeniyle açılan soruşturmada takipsizlik kararı çıktı.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Didem Soydan, paylaşımlarıyla çok konuşulmaya devam ediyor. İlginç giyim tarzıyla çoğu kişi tarafından beğenilen Didem Soydan'ın başı, sosyal medya hesabı Instagram'dan yaptığı 'Cumartesi Anneleri' paylaşımıyla derde girmişti. "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan soruşturma başlatılan Didem Soydan hakkında karar verildi.

Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Didem Soydan'ın, 28 Ağustos 2018 tarihli bir gönderisi nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. "Cumartesi Anneleri"ne destek verdiği söylenen suç duyurusu için Cumhuriyet Savcılığı, Didem Soydan hakkında "söylenilen sözlerin propaganda kapsamında değerlendirilemeyeceği" gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi. 

İşte o paylaşım
Didem Soydan, 28 Ağustos tarihli bu paylaşımında Cumartesi Annelerinden özür dileyerek şunları dile getirmişti: "Canım anne ve senin gibi değerli anneler. Bu olanlar yüzünden sizden özür dilerim. Açıklama yapmaya, ağır neden ve sebepleri anlatmak bile gereksiz. Fotograf yeterli. Bir anne, evladını arıyor. Gözaltına alınmış ve kaybedilmiş evladını..."

"Çöp yığınının üzerine düşen çığ tanelerisiniz"
"...Onların adı benim için sevginin, vazgeçmemenin, yüreğin, analığın sözlük karşılığıdır. #cumartesianneleri özür diliyorum, bütün bu başınıza gelenler ve gördüğünüz muamele için özür diliyorum. Sizler çöp yığının üzerine düşen çiğ tanelerisiniz. Özür dilerim."