BIST 1.443
DOLAR 8,56
EURO 10,38
ALTIN 509,97
HABER /  GÜNCEL

Cerrahpaşa'da Veteriner Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesinde eğitime 20 gün ara

Anadolu Ajansı

İSTANBUL Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü, 26 Eylül'de meydana gelen depremde hasar gören Veteriner Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesinde eğitim-öğretim hizmetlerine 20 gün ara verildiğini duyurdu.

Abone ol

Rektörlüğün duyurusunda, "26 Eylül'de meydana gelen depremde binaları hasar gören üniversitemiz Veteriner Fakültesi (Avcılar) ve Sağlık Bilimleri Fakültesinde (Bakırköy) eğitim-öğretim hizmetlerine 2-22 Ekim tarihleri arasında ara verilmiştir. 22 Ekim'den sonraki süreç hakkında Rektörlüğümüzce ayrıca duyuru yapılacaktır." bilgisine yer verildi.

Bu arada depremde hasar gören mühendislik fakültesinin ana binasındaki derslerin de kampüsteki yeni binalara alındığı öğrenildi.

Endüstri mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Pınar Güneş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin öğrenim gördüğü mühendislik ana binasında çok fazla hasar meydana geldiğini belirterek, "Mühendislikte dersler yeni binaya taşınacak şekilde devam ediyor." dedi.

Diş Hekimliği Fakültesi de dün tahliye edilmişti

İstanbul Valiliği, geçtiğimiz salı günü İÜ Diş Hekimliği Fakültesindeki 7 binanın, deprem ön hasar tespiti sonucunda, tahliyesine karar verilmişti. Öğrenciler, eşyalarını alarak binaları tahliye etmişti. 

Rektör Nuri Aydın açıklama yaptı

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, depremde hasar gören üniversite binaları ve alınan tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Aydın açıklamasında, "Cerrahpaşa Yerleşkemizde yer alan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Biriminin X (Çocuk Acil ve Çocuk Klinikleri) sağlık hizmetleri yeni binaya taşınıncaya kadar durdurulmuş olup mevcut hastaların diğer birimlere/hastanelere nakline karar verilmiştir. Bakırköy Yerleşkemizde yer alan Sağlık Bilimleri Fakültesinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 2-22 Ekim 2019 tarihleri arasında ara verilmesine ve bu süre zarfında Bakırköy Yerleşkesindeki Fakülte binasının tahliye edilerek yeni binaları inşa edilinceye kadar Büyükçekmece Yerleşkesine taşınmasına karar verilmiştir. Avcılar Yerleşkemizde Veteriner Fakültesine bağlı olarak çalışan Hayvan Hastanesi faaliyetlerinin geçici bir süre için durdurulmasına karar verilmiştir." dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bugün ve yarın deprem olacak diyor! Asrologon Sezen Tatlı ürküttü Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Oruç bu sene ne zaman başlıyor 2020 Ramazan başlangıcı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Fırat'ın doğusuna operasyon ne zaman' sorusuna cevap!
29 Ekim şiirleri kısa 3 kıtalık- 4 kıtalık 29 Ekim şiirleri
Okullar ne zaman tatil oluyor ara tatil tarihleri 2019-2020
31 Mart seçimlerinde usulsüzlük soruşturması! Yeni bir dava daha açıldı
Sur Yapı'dan sadece taksitle konut sahibi olma fırsatı
28 Ekim yarım gün mü 29 Ekim resmi tatili ne zaman başlar?
Kandıra'da aç kalan köpekler koyunları telef etti
Erdoğan Tarık Ünlüoğlu'nun eşini arayıp taziyelerini iletti
Yorumlar