BIST 10.992
DOLAR 32,93
EURO 35,83
ALTIN 2.513,00
YEREL

Cenazeye katıldı hakkını helal etmedi! İstanbul'daki cenazede ilginç anlar

İSTANBUL Üsküdar'daki cenazeye katılan bir kişi alamadığı borcu yüzünden hakkını helal etmedi. Cenaze törenindeki o ilginç anlar görüntülendi.

Hayatını kaybeden Mustafa Zeki Çiner isimli vatandaş için Üsküdar Karacaahmet Mezarlığı’nda, cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazından önce imamın helallik istediği vatandaşlar arasında bulunan Şerif Aydoğmuş isimli bir şahıs haksızlığa uğradığını iddia ederek hakkını helal etmediğini söyledi. Aydoğmuş’un tepkisi şaşkınlık oluştururken, cenazede saf tutan bir başka vatandaş Aydoğmuş’u yanına alarak cenaze alanından uzaklaştırdı.

Cenazeleri olan Çiner ailesinin yakınları ise geçtiğimiz yıllarda konuyla alakalı açılan mahkeme davasını kazandıklarını ve ödeme yapmayacaklarını söyledi.

Neden hakkını helal etmedi?
Cenazede hakkını helal etmediğini söyleyen Şerif Aydoğmuş 2000’li yıllarda inşaat çalışmaları esnasında 600 bin dolar harcadığını belirterek olayı şöyle aktardı:
-Olay 2000 yılında meydana geldi. Vefat eden kişi, kendilerine ait olan ve 60 odadan oluşan 2 bin metrekarelik otelin inşaat ve tadilat çalışmalarını baştan aşağı bana yaptırdı. Verdiğim hizmet karşılığında ise binanın 40 yıllık kullanımını bana vereceği yönünde sözlü olarak anlaşmıştık. İlerleyen süreçte benden habersiz, benim atmadığım imzamın bulunduğu bir kira kontratı ayarlamışlar. Bu paranın bir kuruşunu bana ödemeden binayı sattılar. Ben o dönemde hakkımı savunamadığım için mahkemeyi onlar kazandı. Sonuç olarak Allah’ın huzurunda bana borçları yoksa söylesinler. O binanın tamamını ben yaptım. Bu sebeple hakkımı helal edemedim” 

Sitene Ekle