Cenazeye bakan da katıldı yürek yakan detay!

BURSA'da meydana gelen kazada hayatını kaybeden 7 kişiden biri olan Özlem İnan bugün son yolculuğuna uğurlandı. Ataevler Cemevi’ndeki cenaze törenine Bakan mehmet Müezzinoğlu da katıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde düzenlenecek olan Kadın İşçileri 22. Büyük Kurultayı'na katılmak üzere Ankara'ya giden Türk Metal Sendikası 1 No’lu Şube üyesi kadın işçiler, dün sabah 4 otobüsle Bursa'dan yola çıktı. Bursa'nın İnegöl ve Bilecik'in Bozüyük ilçeleri arasındaki Osmaniye Köyü Mezitler Mevkii'nde gelindiğinde sürücü Mehmet Tüzün, yönetimindeki 16 KT 064 plakalı otobüsün direksiyon kontrolünü yitirdi. Devrilen otobüsteki kadınlardan Leyla Çiçek, Meyse Keskin, Özlem İnan, Fatma Hacıoğulları, Güleydan Sezer, Elvan Mutlu ve Leyla Yalçın yaşamını yitirdi. Kazada yarlanan 39 kişi ise çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

TÜRK METAL'E BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ Dün kaza sonrası Bursa'ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, bu sabah taziye ziyaretinde bulunmak için Türk Metal- Sen Şubesi binasına gitti. Bakan Müezzinoğlu'nu Türk- İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türk Metal- Sen Genel Başkanı Pervul Kavlak karşıladı.

Bakan Müezzinoğlu, kadının ömür boyu emek peşinde olduğunu belirterek, "Doğum yapıyor, üretiyor. Ömrü boyunca üretiyor. Kadınların bu hukukunu korumak erkeklerin temel sorumluluğudur. Kadınların hak ettiği yeri yakalamaları için çalışan kadınların hak ettiği güzel günleri görmemiz amacıyla sürecin daha olumluya gitmesini temenni ediyorum" dedi. Bakan Müezzinoğlu, Ankara’daki kurultaya giden 7 kadının yaşamını yitirdiği kazanın sebebinin insani hata olabileceğini belirterek, bunun yapılacak araştırma sonucu belli olacağını söyledi.

BAKAN, CEMEVİNDEKİ CENAZE TÖRENİNE KATILDI Bakan Müezzinoğlu, Türk Metal- Sen ziyaretinin ardından dünkü kazada yaşamını yitiren otomotiv yan sanayi üretimi yapan Yazaki fabrikasında işçi olarak çalışan Özlem İnan’ın Ataevler Cemevi’ndeki cenaze törenine katıldı.