BIST 2.490
DOLAR 16,67
EURO 17,53
ALTIN 976,09
HABER /  GÜNCEL

Çatı aday turlarına güldüren benzetme

Başbakan Erdoğan, muhalefet partilerinin çatı aday çalışmasını eleştirerek “Hiçbir yerde önce çatı sonra temel olmaz. Önce temel olacak ki s...

Abone ol

Başbakan Erdoğan, muhalefet partilerinin çatı aday çalışmasını eleştirerek “Hiçbir yerde önce çatı sonra temel olmaz. Önce temel olacak ki sonra çatı olsun. Yapacakları bir şey yok, sadece turistik ziyaret yapıyorlar” dedi.
Rize’deki toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, daha önce müjdesini verdiği ancak nereye yapılacağı netleşmeyen Rize-Artvin Havalimanı’nın Pazar Çayeli arasında Kız kalesi mevkiinde inşa edileceğinin bilgisini ilk kez verdi. Erdoğan “Pazar-Çayeli arasında Kız kalesi mevkiinde inşallah Artvin-Rize Havaalanı’nı inşa edeceğiz. Onun çalışmaları da şu anda devam ediyor. Hem Artvinli kardeşim, Rizeli kardeşim, ister Trabzon’u, ister Artvin-Rize Havalimanı’nı kullanacak. Alternatif arttıkça işimiz kolaylaşacak” diye konuştu.
Erdoğan, Türkiye’nin kendi helikopterini yapacak konuma geldiğini hatırlatarak “Bizim gündemimizde bunlar var. Peki muhalefetin gündeminde ne var? Onların gündemi farklı. Yatsınlar kalksınlar Tayyip Erdoğan’a küfretsinler. Hakaret etsinler. Gündemlerinde başka bir şey yok. Utanmadan sıkılmadan Kılıçdaroğlu denilen adam ‘Bayrağı Erdoğan indirdi’ diyor. Bu millet senin yüzüne tükürür. Sen bunu Erdoğan’a nasıl söylersin. Sen Hakkari’ye PKK’nın gölgesinde giren adamsın. AK Parti Türkiye’nin her yerinde var. Biz Türk bayrağıyla varız, teşkilatımızla varız. Her yerde varız. Sen önce bir defa aynaya bak kendine çeki düzen ver. Kime ne söylediğini bil. Her gittiğimde dört şey söyledim. Hala söylüyorum. Afyon’da söyledik. Tek millet dedik, tek bayrak dedik.. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır dedik. Bunu Diyarbakır’da da Hakkari’de de söyledim. Sen nerde söyledin? İnsan utanır utanır. Ama bunlarda o yüz yok. Ancak bunlar kendi yatak odasına girdikleri zaman bunları söyler. Tek vatan dedik. Tek devlet dedik. Rabia... Bunu da kıskanmış. Ama içini dolduramıyor. Tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet dedik ve böyle yürüdük” şeklinde konuştu.
“Bir olacağız iri olacağız dedik, diri olacağız dedik, kardeş olacağız dedik, hep birlikte Türkiye olacağız dedik. İnşallah Türkiye oluyoruz” diyen Erdoğan “ Onların ufku da vizyonu da hayalleri de bizim yaptıklarımıza erişemez. Onlar fırsat peşinde koşuyor. Tahrik peşinde. Mezhepçilik ayrımcılık yapıyorlar. Ayrıştırıyorlar. 30 mart öncesinde Pensilvanya örgütüyle ittifak yaptılar. Halen o ittifakın peşinde bataklığa gidiyorlar. Varsın devam etsinler” ifadelerini kullandı.

"ÖNCE ÇATI SONRA TEMEL OLMAZ"
Erdoğan, hemşehrilerinden muhalefetin tahriklerine karşı son derece dikkatli olmalarını da isteyerek şunları söyledi:
“Zira artık ateşle oynamaya başladılar. En kutsal değerlerimizi dahi siyasi istismar fırsatçılık malzemesi yapmaya başladılar. Nefreti öfkeyi kutuplaştırmayı körüklemeye başladılar. Çıkmış Kılıçdaroğlu, Bahçeli sokak sokak dolaşıyor. Cumhurbaşkanlığı için çatı aday arıyorlarmış. Çatı kuracaklarmış. Ya temeli olmayan binanın çatısı olur mu? Yani bunlar temelden başlamıyor işe çatıdan başlıyor. Dolayısıyla demek ki olacak bir şey yok. Hiçbir yerde önce çatı sonra temel olmaz. Önce temel olacak ki sonra çatı olsun. Yapacakları bir şey yok sadece turistik ziyaret yapıyorlar. Bu oyunları inşallah 10 Ağustos’ta bozacağınıza inanıyorum. AK Parti’nin adayı kim olursa olsun evelallah bu yürüyüş aynen devam edecektir. Bir hainin Diyarbakır’da yaptığı hareket bir kendini bilmezin askeri garnizondaki bayrağımıza karşı yaptığı hareket Türkiye’de bir birlikteliğin işaret fişeği olmuştur. İlgili kesimlere gerekeni söyledik. İdari soruşturmalar başladı. O hainin de tespiti yapıldı. Karşılıksız kalmayacak. Soruşturmalar devam ediyor. Ancak bu haince hadise üzerinden Türkiye’de tehlikeli bir oyun oynanmak isteniyor. Bu tuzağa karşı sizlerden çok dikkatli olmanızı sağduyulu olmanızı rica ediyorum. Bunların her türlü istismarcısı var. Bir kısmı bayrağa bu şekilde saldırır. Diğer kısmı da maalesef bayrak üzerinde farklı istismar yollarına gider. Bunların tahriklerine asla gelmeyin. Bu CHP bu MHP Diyarbakır’da bayrağa saldırı olunca bayrak sevgisi o zaman akıllarına geldi. Gezi olaylarında Ankara’da Türk bayrağını yakan hainlere siz kucak açtınız. Senin vekillerin onlarla beraber hareket etti ya. Örgütün posteriyle Gazi Mustafa Kemal’in posterini yan yana açanlara siz kucak açtınız. 81 vilayetin tamamında kendi parti bayrağını bile dalgalandıramayanlar nasıl oluyor da bayrak istismarına yelteniyor. Bunlar Sivas’ın ötesine geçemediler.”
Erdoğan, son olarak hemşehrilerinden 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti’nin adayı kim loursa olsun rekor bir oy beklediğini ifade ederek “Rizeden rekor oy yüzde 69’dan fazla oy bekliyoruz. Ciddi bir patlama yapmanızı bekliyorum. Birinciliği 81 ilde başkalarına kaptırmak yok. Adayımız kim olursa olsun. 10 ağustos da farklı bir sonuç bekliyorum” dedi.
Erdoğan, ardından telekonferans sistemi ile 123 milyon TL tutarında 18 eser ve hizmetin açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan, açılışını yaptıkları tesislerin arasında özel bir firmaya ait yatırımın bulunduğuna ifade ederek "Dünyanın en büyük doğalgaz sıvılaştırma tesisi de bunlar arasında. Mehmet Kutman’a ait Naturel Gaz SNC Tesisi de var" dedi. Erdoğan, iş adamı Kutman’a cam süsleme hediye etti.
Açılışa eşi Emine Erdoğan, Başbakan Başdanışmanı Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile çok sayıda davetli katıldı.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Sporda günün önemli gelişmeleri-13 Haziran 2014
Sporda günün önemli gelişmeleri-13 Haziran 2014
Irak’tan dönüşler başladı
Irak’tan dönüşler başladı
IŞİD ile diplomatik ilişkilere başlanacak mıdır?
IŞİD ile diplomatik ilişkilere başlanacak mıdır?
Bahçeli:  IŞİD PKK’nın...
Bahçeli: IŞİD PKK’nın...
Sırasına oturdu cübbe giydi
Sırasına oturdu cübbe giydi
Şamil Tayyar’dan çok tartışılacak iddia
Şamil Tayyar’dan çok tartışılacak iddia
Dünya Kupası Maçları, Maç Programı, Gruplar (2014 Brezilya)
Dünya Kupası Maçları, Maç Programı, Gruplar (2014 Brezilya)
En acı karne günü
En acı karne günü
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?
Galatasaray’a bir kötü haber daha
Galatasaray’a bir kötü haber daha