BIST 1.210
DOLAR 7,86
EURO 9,32
ALTIN 485,05

Canan Karatay'dan 'Veganlar tahıl beyinlidir' açıklaması!

Prof. Dr. Canan Karatay, 'Veganlar tahıl beyinlidir' sözünün arkasında olduğunu söyledi. Habertürk ekranlarında konuşan Karatay'ın açıklamaları yine çok konuşulacak.

Prof. Dr. Canan Karatay, beslenmeyle ilgili dikkat çeken açıklamalarına devam ediyor. 'Vegan demek tahıl beyin demektir' diyen ve veganların büyük tepkisini çeken Prof. Dr. Canan Karatay hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamak' suçlamasıyla suç duyurusunda bulunulmuştu. Karatay, dün Habertürk TV canlı yayınında hem suç duyurusu hem de bu sözleri hakkında yine çok tartışılacak ifadeler kullandı.

'Veganlar tahıl beyinlidir' sözünün arkasında olduğunu ifade eden Karatay, suç duyurusu hakkında, kendisine soruşturma da açılabileceğini söyleyerek kendisinin ifade özgürlüğü kapsamında bu görüşlerini dile getirdiğini açıkladı.

Karatay, dernekleri muhatap almadığını ve "halkın uyanması, bilinçli olması" için bu tarz açıklamalarda bulunduğunu ifade etti.

Karatay, 'tahıl beyin' tartışmasıyla ilgili, "Hipokrat diyor ki; Ne yerseniz osunuz. Tahıl yerseniz, tahıl beyinli olursunuz" dedi. Karatay, Amerikalı bir bilim insanı tarafından yazılan 'Tahıl Beyin' kitabını da örnek gösterdi.