BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  GÜNCEL

Büyü Ankara Sirki başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel “Büyük Ankara Sirki” gösterilerine başlıyor.

Abone ol

Büyükşehir Belediyesi BELYA A.Ş. tarafından organize edilen “Büyük Ankara Sirki”nin ilk gösterimi, 17 Mart 2007 Cumartesi günü saat 14.00’da yapılacak.

Rusya’dan gelen grupların birbirinden güzel gösterileriyle keyfili anlar yaşayacak olan Başkentliler, her yıl olduğu gibi bu yıl da gösterileri ücretsiz olarak izleyecekler. Hafta sonu kentin çeşitli bölgelerinden otobüs seferleri ile vatandaşlar ücretsiz olarak ASKİ Spor Salonu’na ulaştırılacak.
ASKİ Kapalı Spor Salonu’nda sergilenecek gösteriler hafta içi Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma öğlen saat 13.00’da okullara, hafta sonu ise Cumartesi ve Pazar saat 14.00 ve 18.00’da halka ücretsiz gösteriler sunulacak.

Rusya’dan gelen “Büyük Ankara Sirki”nde, denge gösterisi, akrobatlar, ip cambazları, Kazak atlılarının gösterileri, 5 dev filin hayret uyandıracak zarif gösterileri, çocuk grubunun parmak ısırtacak hareketleri yer alacak. Büyük Ankara Sirki gösterilerini 19 Mayıs 2007 tarihine kadar sürdürecek.

- ÜCRETSİZ OTOBÜS SEFERLERİ -

ASKİ Spor Salonu’na kolay ulaşım için EGO tarafından ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek.
Gösteri saatlerinden bir saat önce 29 değişik noktadan hareket edecek olan otobüsler, gösteri sonrasında yine vatandaşları ücretsiz olarak hareket noktasına geri getirecekler.

Otobüslerin hareket noktaları
Demetevler Metro Hastane Durağı, Demetevler Parkı önü / Hacegan, Etlik Hareket Noktası / Osmanlı iş Merkezi, Keçiören Aktepe Hareket Noktası, Ufuktepe Hareket Noktası, Keçiören Gazino, Hüseyin Gazi Kültür Merkezi, Güneşevler Hareket Noktası, Pursaklar Belediye Önü, Siteler itfaiye Önü, Batıkent Vedat Dalokay Park Önü, Şentepe Yükseltepe Hareket Noktası, Ege Mahallesi Hareket Noktası, Mamak Mutlu Hareket Noktası, Kayaş Hareket Noktası, Saime Kadın Park Yanı, Kıbrıs Köyü Hareket Noktası, Ulus Eski Meclis Önü, Seyranbağları Lisesi Yanı,Dikmen Keklikpınarı hareket Noktası, Balgat Yüzüncüyıl Otobüs Durakları, Kızılay Zafer Çarşısı Önü, Sincan Hareket Noktası, Sincan Fatih Tuğra Anıtı Önü, Etimesgut Atatürk Çeşmesi Önü, Eryaman Hareket Noktası, Gölbaşı Belediye Önü, Örnek Hareket Noktası / Çinçin ve Altınpark Hareket Noktası.