BIST 8.026
DOLAR 28,90
EURO 31,45
ALTIN 1.912,36
HABER /  GÜNCEL  /  OTOMOBİL

Bursaya yeni Clio versiyonu

Otomotiv devi Renault Mais'in Türkiye'deki üssü Bursa, Clio'nun yeni versiyona ev sahipliği yapacak.

Abone ol

Renault Dış İlişkiler Başkanı Yardımcısı ve Euromed Başkanı Luc Alexandre Menard, Bursa'da yeni bir araç üretme kararı aldıklarını belirterek, ''Clio'nun yeni versiyonu bir tek burada üretilecek'' dedi.

Renault Mais Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Çağlar, Renault Mais'in yapacağı bu satışın direkt Oyak'a herhangi bir getirisi olmayacağını ifade ederek, ''Zaten taşınma masrafları da olacak. Burasıyla ilgili bugüne kadar bize müracaat eden, çok konuşmak isteyen oldu. Yabancı teklifler de var. Uygun bir fiyat olmak koşuluyla... Anadolu dedim ama belki Rumeli de olur'' diye konuştu.

Verilen bilgiye göre, Oyak Renault'un 2007 yılında üretmeye başlayacağı Clio ailesinin yeni modeli, mevcut Megane Sedan, Symbol ve Clio'nun 3 ve 5 kapılı versiyonlarına ek olarak üretilecek. Bu model tüm dünya pazarları için sadece Oyak Renault'ta üretilecek.

2007 yılında Oyak Renault'un halen ürettiği benzinli motorların yanı sıra K9K dizel motor üretilmesi çalışmaları da başlayacak. İlk dizel motorlar 2008 yılı başında Oyak Renault üretim bantlarından çıkacak.