YAZARLAR

Bülent Arınç'ın dönüşü....

Sayın Arınç'ı dün davaya zarar verdiğine inandığım için eleştirdim, bugün ise o davadan asla kopmadığını gösterdiği için öveceğim.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Sayın Bülent Arınç ile birkaç tartışmamız olmuştuhatırlarsınız. 17/25 Aralık sonrası yaptığı bazı kafakarıştırıcı açıklamalar olmuş ve ben de bu açıklamalardan yolaçıkarak kendisine eleştiriler yöneltmiştim.

Sadece eleştiri demeyeyim.

Yazdıklarım hayli ağırdı. Yaptığı açıklamalarla Fetö'ye cesaretverdiğini ve AK Parti'ye inanan milyonların gönlünü incittiğinisöylemiştim. 

Arınç da aynı sertlikte cevap vermiş, beni Kripto Fetöcü olmaklasuçlamıştı. 

O günlerin üzerinden çok zaman geçti.

Sayın Cumhurbaşkanı birkaç kez kendisini davet etti ve budavetlerin hiç birini geri çevirmedi Sayın Arınç...

Neredeyse koşa koşa gitti.

Bu görüşmelerden biri de geçtiğimiz hafta yaşandı. Cumhurbaşkanıile baş başa görüşen Arınç, görüşme sonrası çok anlamlı biraçıklama yaptı:

"Bu partinin kurucularından birisiyim. Dolayısıyla AKParti'den başka bir partiye başımı çevirmem. İyi bir AKPartiliyim. Ben aktif siyasi hayatımda meclis başkanlığınakadar, başbakan yardımcılığına kadar, 20 yıl sürenmilletvekilliğine kadar her kademesinde bulundum. Kendi irademleisteyerek ve bilinçli bir şekilde aktif siyasete veda ettim. Bundansonra da siyaseti düşünmüyorum" dedi.

Beni az çok tanıyanlar bilir.

Yapılan yanlışları eleştiren, doğruları övün biri olmaya gayretediyorum. İnandığım bir dava var ve o davaya zerre kadar hizmeteden herkesi çok önemsiyorum. Davaya zarar verenleri de bir o kadareleştiriyorum. 

Sayın Arınç'ı dün davaya zarar verdiğine inandığım için eleştirdim,bugün ise o davadan asla kopmadığını gösterdiği içinöveceğim. 

Sayın Arınç şayet siyasete devam edeceğini söylemiş olsaydı, belkide bu yazıyı yazamayacaktım. 

Yani siyasete yeniden dönme kararı aldığı için kendisine methiyedizmekten imtina edecektim. 

Demem o ki...

Sayın Arınç son dönemlerde yaptıklarıyla beni ve benim gibikendisine yüklenen pek çok kişiyi ters köşeye yatırdı. Kaşı gözübaşka oynamadı. Birileri gibi kapalı kapılar arkasında kumpaskurmadı, eski dava arkadaşlarını yarı yolda bırakmadı. 

Kendisi bundan sonra benim hakkımda istediği şeyi söylemekteserbest ancak ben söylediğim sözlerin tamamını gerialıyorum. 

Hem de tüm samimiyetimle...

Dipnot: Siz de gerek benim hakkımda, Sayın BülentArınç hakkında istediğinizi düşünmekte serbestsiniz. Ben gelinennoktada sadece tek bir kritere bakıyorum.

Erdoğan tüm yaşadıklarına rağmen Sayın Arınç’tan vazgeçmemişse…

Vazgeçememişse…

“Demek ki bir bildiği vardır” diyorum…

Söyleyeceklerim bu kadar…

Yorumlar70 yorum