Bu paraya paha biçilemiyor! 35 bin TL'yi reddetti

ORDU'da dövme sanatçısı Mustafa Gedikli'de ve bankanın basım hatasından kaynaklı eksiği bulunan 100 TL’lik banknot paranın değeri duyanları hayrete düşürüyor.

Bu paraya paha biçilemiyor! 35 bin TL'yi reddetti - Sayfa 1

ORDU’nun Altınordu ilçesinde dövme sanatçısı olan Mustafa Gedikli'de bulunan 100 TL'lik banknot diğerlerinden farklı. İlk bakışta sahte olabileceği düşünülen paranın, yapılan araştırmalar sonucu koleksiyon değeri olduğu anlaşılıyor.

15
Bu paraya paha biçilemiyor! 35 bin TL'yi reddetti - Sayfa 2

Parayı, Hollanda'dan gelen bir müşterisinden aldığını belirten Gedikli, 30 bin TL'ye kadar teklif verdiklerini ancak bu fiyata satmayı düşünmediğini söyledi.

25
Bu paraya paha biçilemiyor! 35 bin TL'yi reddetti - Sayfa 3

Bir Tane Sıfırı Eksik: Gedikli, “Ben ilk başta bu parayı sahte zannettim, daha sonra araştırınca anladım ki koleksiyon değeri varmış. Bu parada bankanın basım hatası var. Sağ üst köşesinde bir tane sıfırı noksan, hatası o. Biraz araştırma yapınca böyle paraların olduğunu, değerinin biçilemediğini anladım” dedi.

35
Bu paraya paha biçilemiyor! 35 bin TL'yi reddetti - Sayfa 4

35 bin TL'yi Reddetti: “Şu an bu paraya teklif verenler 30-35 bin TL’ye kadar çıktı ama daha da araştırmaya devam ediyorum” diyen dövme sanatçısı Gedikli, “Sonuçta çok nadir görülen bir olay. Bayağı bir araştırma yaptım, şu an tek gibi görülüyor. Farklı bir parada (10 TL) daha önce sıfır hatası olmuş, onlar belirli bir miktara satmışlar” şeklinde konuştu.

45