YAZARLAR

Bu kadar YPG'liyi nereye gömeceğiz?

Ardı ardına öyle çok gelişme yaşandı ki hangisini yazacağımıza karar veremedik.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Ardı ardına öyle çok gelişme yaşandı ki hangisini yazacağımızakarar veremedik.

Bir sabah uyandık, duyduk ki Türkiye ansızın harekete geçmiş. Kaçkilometre ilerlediler diye hesaplarken sayısız köyün terördenarındırıldığı haberi geldi. O gelişmeyi yazalım derken"Burseya Dağı düştü" dediler. Hadi onuyazalım dedik, yeni haber geldi:

"Raco da düştü!"

Tam Raco'yu yazacakken, Cinderesi de düştü diye yeni bir haber.Bari bunu yazalım dedik, bir de baktık ki Afrinkuşatılmış!

Kuşatma haberini yazalım diye yazı başına oturduk, "Ohooogeç kaldınız Afrin çoktan düştü" dediler.

Şaka gibi vallahi...

Hele teröristlerin itlaf edilmesi meselesi var ki akıl alır gibideğil. Biri ölü sayısını soruyor, bin bilmem kaç diyecek gibioluyorsun, yandaki bir başkası lafa karışıp, "Yokyok 2 bin oldu" diyor. "O kadar oldumu?" diye şaşırmana dahi izin vermiyor Mehmetçik. Lafınsonunu getirmeden yeni bir bilgi?

"3 bin bilmem kaç terörist etkisiz halegetirildi!" 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu bile şaşırttılar düşününartık. Bakan, mayıs ayına işaret ediyordu, mart ortasında işibitirdiler.

Şu Afrin'e girmememiz için neler neler söylediler değil mi?

"Orası tam bir bataklık. Oraya giren çıkamaz"diyorlardı. "Çok asker kaybederiz, orası Türkiye'ninVietnam'ı olur" diyorlardı. Ana muhalefet partimizin genelbaşkanı, "Telef oluruz, kan gölünde yüzdürürlerbizi" diyordu.

Girilemez denilen yere tek kurşun atmadan, bir tek zaiyat vermedengirdik.

Hem de 5 saatte...

Şimdi ise "Afrin kolaydı ama Menbiç çok zor olacak. ÇünküAfrin'den kaçan YPG'liler Menbiç'e yerleşti" diye ağızdeğiştirmeye başladılar.

Dinlerken aklıma o meşhur hikaye geldi.

Mete Han, Çin ordusu ile karşı karşıya geliyor. Etrafıgözetlemek için veziriyle bir tepeye çıkıyor ve bakıyor ki TürkOrdusu, Çin Ordusu karşısında bir avuç karınca gibi duruyor.

Veziri, Mete’nin düşünceli halini görünce merakla soruyor:"Ne düşünüyorsunuz efendim?" 

Mete çenesini ovarak cevap veriyor: "Bu kadar Çinliyinereye gömeceğimi düşünüyorum"

Bizimki de o hesap...

Ne kadar kalabalık olurlarsa o kadar çok mezar kazarız onlariçin. Siz sıkıntı yapmayın! Afrin 5 saatte düştü. Menbiçzor ise orayı da 5 saat 15 dakikada düşürürüz evelallah!

Aslına bakarsanız Amerika ve YPG Afrin'e kadar ilerleyeceğimizeinanmıyordu. "Şu karda kışta kim dağ tepe aşıp buralaragelecek" diye düşünüyorlardı.

Türkiye imkansızı mümküne çevirdi ve 58 günde menzileulaştı. Hal böyle olunca YPG'liler kuyruğu kıstırıp kaçtı, ABDise zeytinin dalı onlara batmış gibi açıklamalar yapmayabaşladı.

Dün yaptıkları son açıklamada, "Derin endişe içindeyiz,kaygılıyız" dediler.

5 bin tır ve yüzlerce uçakla gönderdiğiniz yardımlar Türkiye'yeganimet olarak kaldı. Mehmetçik, yüz yıllık planınızı rulo yapıpelinize verdi. Siz endişeye kapılmayacaksınız da ben mikapılacağım. 

Oluk oluk akan kandan zevk alan bir devletin, huzurdan ve barıştanendişe duyması şaşılacak birşey değil elbette. E, 40yıldır biz endişe içinde yaşadık, biraz da onlar endişe içindeyaşasın!

Menbiç ile ilgili bir de açıklama yapmış, "Bizim oradaaskerlerimiz var, çekilmeyi düşünmüyoruz"demişler. 

Lütfen ama lütfen çekilmeyin!

Olduğunuz yerde öylece kalın ve sakın kımıldamayın. Ama arada biraçıklama yapın ki koordinatlarınızı bilelim. 

Siha'larla bir şey deneyeceğiz de...

SOSYAL MEDYADA TAKİPİÇİN:

Twitter:       twitter.com/slymnoz
Facebook: facebook.com/suleymanozisik
İnstagram: instagram.com/suleymanozi

Yorumlar57 yorum