BIST 8.094
DOLAR 28,89
EURO 31,82
ALTIN 1.893,32
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Bu hafta sinemalarda gösterime giren filmleri ve fragmanlarını sizler için derledik... Size sadece seçmesi kaldı...

Abone ol

Bu hafta vizyonda 8 yeni film var.

Türkiye'nin son zamanlarda geldiği dehşet verici hale dikkat çekmek isteyen yönetmen Selma Köksal F Tipi cezaevini protesto eden, hükümeti eleştiren, kayıp oğullarını arayan annelerin dertlerini, adalet arayışlarını bir tiyatro grubunun çaresizliği üzerinden ortaya koymaya çalışıyor Bahar İsyancıdır filminde...

Denizin altındaki tropikal cennet olan mercan kayalarında geçen Cesur Balık 2 hikayesinin yönetmenliğini Mark A.Z. Dippé üstleniyor. Keyifli animasyonun Türkçe dublaj kadrosunda ise Mazlum Kiper, Altuğ Yücel, Emin Yaraç, Sercan Gidişoğlu ve Erdem Çalışkan isimleri yeralıyor

Güney Koreli ünlü yönetmen Jee-woon Kim'in ilk İngilizce filmi olma özelliğini taşıyan Geçit Yok yapımının başrolünde aksiyon sinemasının halen gözdesi olan Arnold Schwarzenegger yer alıyor. Kadroda ünlü oyuncuya Genesis Rodriguez, Forest Whitaker, Peter Stormare Jaimie Alexander, Eduardo Noriega ve Forest Whitaker gibi isimler eşlik ediyor. Orijinal senaryo ise yeni bir senarist olan Andrew Knauer'e ait.

Animasyon türünün en yaratıcı ürünlerine imza atan Pixar Stüdyoları tarafından yaratılan Kayıp Balık Nemo 3D, son dönem animasyon sinemasının en önemli birkaç yapıtından biri.

Kötü Ruh filminin oyuncu kadrosunda başrollerinde Jane Levy, Elizabeth Blackmore, Shiloh Fernandez, Jessica Lucas ve Lou Taylor Pucci yer alıyor. Uruguaylı yönetmen Fede Alvarez tarafından yönetilen film, 1981 yapımı korku türünün kült yapıtlarından biri olan 'The Evil Dead'in yeniden uyarlanmış hali.

Yönetmenliğini Simon West'in üstlendiği Suç Ortağı yapımının senaryosu David Guggenheim'a ait. Fİlmin başrolünde Nicolas Cage yer alırken, kadroda kendisine Malin Akerman, Josh Lucas, Danny Huston ve Malin Akerman eşlik ediyor.

John Luessenhop tarafından yönetilen Texas Chainsaw Massacre 3D, The Texas Chainsaw Massacre geleneğini sürdüren altıncı film Texas Katliamı olurken, 1974 yılında çekilen orijinal filmin sonrasında yaşananları konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosu ise Alexandra Daddario, Dan Yeager, Trey Songz, Scott Eastwood, James MacDonald ve John Dugan gibi genç isimlerden oluşuyor.

Popüler televizyon dizilerinin senaristi olarak tanıdığımız Filiz Alpgezmen'in ilk uzun metrajlı çalışması olan Yabancı filminin başrolünde Sezin Akbaşoğulları yer alıyor.

İŞTE HAFTANIN YENİ FİLMLERİ, KONULARI VE FRAGMANLARI

DİĞER SAYFADA GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

[PAGE]

Bahar İsyancıdır

Türkiye'nin son zamanlarda geldiği dehşet verici hale dikkat çekmek isteyen yönetmen Selma Köksal F Tipi cezaevini protesto eden, hükümeti eleştiren, kayıp oğullarını arayan annelerin dertlerini, adalet arayışlarını bir tiyatro grubunun çaresizliği üzerinden ortaya koymaya çalışıyor.

CESUR BALIK 2 FİLMİNİN FRAGMANI DİĞER SAYFADA

[PAGE]

Cesur Balık 2

Denizin altındaki tropikal cennet olan mercan kayalarında geçen hikayenin yönetmenliğini Mark A.Z. Dippé üstleniyor. Keyifli animasyonun Türkçe dublaj kadrosunda ise Mazlum Kiper, Altuğ Yücel, Emin Yaraç, Sercan Gidişoğlu ve Erdem Çalışkan isimleri yeralıyor.

GEÇİT YOK FİLMİNİN FRAGMANI DİĞER SAYFADA

[PAGE]

Geçit Yok

Güney Koreli ünlü yönetmen Jee-woon Kim'in ilk İngilizce filmi olma özelliğini taşıyan yapımın başrolünde aksiyon sinemasının halen gözdesi olan Arnold Schwarzenegger yer alıyor. Kadroda ünlü oyuncuya Genesis Rodriguez, Forest Whitaker, Peter Stormare Jaimie Alexander, Eduardo Noriega ve Forest Whitaker gibi isimler eşlik ediyor. Orijinal senaryo ise yeni bir senarist olan Andrew Knauer'e ait.

KAYIP BALIK NEMO 3D FİLMİNİN FRAGMANI DİĞER SAYFADA

[PAGE]

Kayıp Balık Nemo 3D

Animasyon türünün en yaratıcı ürünlerine imza atan Pixar Stüdyoları tarafından yaratılan Kayıp Balık Nemo, son dönem animasyon sinemasının en önemli birkaç yapıtından biri.

KÖTÜ RUH FİLMİNİN FRAGMANI DİĞER SAYFADA

[PAGE]

Kötü Ruh

Filmin oyuncu kadrosunda başrollerinde Jane Levy, Elizabeth Blackmore, Shiloh Fernandez, Jessica Lucas ve Lou Taylor Pucci yer alıyor. Uruguaylı yönetmen Fede Alvarez tarafından yönetilen film, 1981 yapımı korku türünün kült yapıtlarından biri olan 'The Evil Dead'in yeniden uyarlanmış hali.

SUÇ ORTAĞI FİLMİNİN FRAGMANI DİĞER SAYFADA

[PAGE]

Suç Ortağı

Yönetmenliğini Simon West'in üstlendiği yapımın senaryosu David Guggenheim'a ait. Fİlmin başrolünde Nicolas Cage yer alırken, kadroda kendisine Malin Akerman, Josh Lucas, Danny Huston ve Malin Akerman eşlik ediyor.

TEXAS KATLIMA FİLMİNİN FRAGMANI DİĞER SAYFADA

[PAGE]

Texas Katliamı

John Luessenhop tarafından yönetilen Texas Chainsaw Massacre 3D, The Texas Chainsaw Massacre geleneğini sürdüren altıncı film olurken, 1974 yılında çekilen orijinal filmin sonrasında yaşananları konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosu ise Alexandra Daddario, Dan Yeager, Trey Songz, Scott Eastwood, James MacDonald ve John Dugan gibi genç isimlerden oluşuyor.

YABANCI FİLMİNİN FRAGMANI DİĞER SAYFADA

[PAGE]

Yabancı

Popüler televizyon dizilerinin senaristi olarak tanıdığımız Filiz Alpgezmen'in ilk uzun metrajlı çalışması olan filmin başrolünde Sezin Akbaşoğulları yer alıyor.

GEÇEN HAFTANIN FİLMLERİNİN FRAGMANLARI DİĞER SAYFADA

[PAGE]

Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman

Kurtuluş mücadelesi uğruna kendi hayatını hiçe sayarak savaşan birçok isimsiz, kenarda köşe de kalmış bilmediğimiz insanlar ve bunlarla ilgili bilgiler su yüzüne çıkmış filmle birlikte. Karakılıç Film , Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman filminin yapımcılığını üstlenirken Atilla Akarsu'yu hem yönetmen hem de senarist koltuğunda görüyoruz.

ZERRE FİLMİNİN FRAGMANI DİĞER SAYFADA

[PAGE]

Zerre

Bir ilk film olan Zerre yapımının senaristliğini ve yönetmenliğini kısa filmleriyle tanınan Erdem Tepegöz üstlenirken, başrolde Jale Arıkan yer alıyor. Arıkan’a kadroda Rüçhan Çalışkur, Ergun Kuyucu, Özay Fecht gibi isimler eşlik ediyor.