HABER /  SPOR

Bu da en hızlı tuş rekoru

Dünya Şampiyonası'ndaki tek bayan güreşçimiz Zeynep Yıldırım, en hızlı tuş rekoru kırdı

BU da sporcu talihsizliği... Dünya Şampiyonası’ndaki tek bayan güreşçimiz Zeynep Yıldırım’ın Çin’e gelirken yaşadığı şansızlıklar mindere de yansıdı. Güreşçimiz büyük maceralardan sonra 19 saatte Çin’e geldi, 45 saniyede tuş olup tribüne çıktı.

55 kilo güreşçimiz, elinde uçak bileti olmasına rağmen az daha şampiyonaya gelemeden eleniyordu. Zeynep’in elinde Ankara-İstanbul-Pekin-Guangzhou şeklinde uçak bileti vardı. Ancak Zeynep, Ankara’dan değil, İstanbul’dan yolculuğa başlamak isteyince başına gelmedik kalmadı.

Ankara’dan çıkış yapmadığı için tüm bağlantıları iptal edilen güreşçimize, "Siz Ankara’dan uçağa binmediğiniz için yedek yolcu aldık. Uçakta yer de yok. Bu nedenle uçamazsınız" denince Ankara’dan gelen antrenörü Nadir Uğrun Perçin, uçağın dolu olması nedeniyle kendi bilet rezervasyonunu sporcusu lehine iptal edip Zeynep’in tartıya yetişmesini sağladı.

Böylece Zeynep Yıldırım, şampiyonaya gidemeden elenecek olmanın heyecanı içinde antrenörünün uçaktaki koltuğunda Çin’e gelip tartıya yetişebildi. Perçin tartısında bulunamayıp, antrenman da yaptıramadığı sporcusunun maçından ancak 10 saat önce Çin’e gelebildi.

Sporcumuz bu yol şansızlıklarını Rus güreşçi Natalia Golts ile yaptığı ilk maçında da yaşadı. Rus rakibi Zeynep’i 45 saniyede künde ile tuşladı, tribüne gönderdi.


ÖNCEKİ HABERLER
Rüştüye teklif var
PKK işini kendimiz hallederiz
Grip ilacı SÜPER VİRÜS yaratıyor
Abdest için ameliyattan kaçtı
Kastamonuda eğitim rezaleti
3 Şubat 2020 okullar açılıyor mu 2. dönem başlama tarihi MEB
Yorumlar