BIST 4.811
DOLAR 19,12
EURO 20,73
ALTIN 1.212,48
HABER /  GÜNCEL

Boynuna saplanan demirle hastaneye geldi

Adana’da oynarken düşen ve boynuna inşaat demiri saplanan çocuk, Gaziantep’te ameliyata alındı. Başarılı bir ameliyat geçiren çocuğun boynun...

Abone ol

Adana’da oynarken düşen ve boynuna inşaat demiri saplanan çocuk, Gaziantep’te ameliyata alındı. Başarılı bir ameliyat geçiren çocuğun boynundaki demir çubuk çıkarıldı.
Edinilen bilgiye göre, Adana’da arkadaşlarıyla sokakta oynayan Halil Güneş’in (13) boynuna demir çubuk saplandı. Ailesi tarafından hastaneye götürülen talihsiz çocuk Osmaniye’ye sevk edildi. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Halil Güneş Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Burada hastayı karşılayan Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Müslüm Polat ekibiyle birlikte hemen ameliyata girdi. Yapılan başarılı ameliyatla çocuğun boynundaki demir çubuk çıkarıldı. Dr. Müslüm Polat çocuğun sağlık durumunun iyiye gittiğini ve demirin şah damarın 1 milimetre yanına saplandığını belirterek, başarılı bir operasyonla bu demiri çıkardıklarını söyledi.
(İHA)