BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  SPOR

Böylesi futbol tarihinde ilk!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım futbolculara öyle bir kağıt imzalattı ki, sonunda hep kendi karlı çıkıyor. Bu futbol tarihinde bir ilk;

Abone ol

Futbolcular, Aziz Yıldırım’ın “Size istediğiniz primleri vereceğim ama şampiyonluk kaçarsa hepsini geri alırım” teklifini kabul edip başkanın verdiği kağıtları imzaladılar

Vatan'a göre; sarı-lacivertli takımda bulunan her isim, Süper Lig’i kazanamadıkları taktirde sezon boyunca hak kazandığı tüm primlerden vazgeçeceklerini Aziz Yıldırım’a yazılı olarak iletirlerken bu, Türk Futbol Tarihi’nde de bir ilk olarak göze batıyor.

ŞAMPİYON OLAMAZLARSA PRİMLER İADE

Peki F.Bahçeli futbolcular bunu nasıl kabul etti? Başkan Yıldırım, oyuncularla yaptığı görüşmede “Size istediğiniz primleri vereceğim. Ancak sezon sonu şampiyon olamazsanız bu primleri geri alırım” dedi ve bu prim koşulunu da yazıya dökerek futbolcuların imzalamasını istedi. Tüm futbolcular da bu kağıdı imzalayarak şampiyonluğa olan inançlarını bir kez daha gösterdiler.. Sezon sonunda şampiyon olamadıkları takdirde primi iade edecek olan sarı-lacivertlilerde yeni prim sistemi de belli oldu.

HER GALİBİYETE 60 BİN DOLAR

Buna göre yönetim her galibiyet için 60 bin dolarlık bir toplu prim belirledi. Bu para tam prim, yarım prim ve çeyrek prim olarak dağıtılacak. Derbilerde ise rakam yönetim kararıyla yükselebilecek.