Bomba Suud iddiaları! Arkasında Türkiye düşmanı o isim mi var?

Suudi Arabistan'daki kriz tırmanıyor. Gözaltı listesinde 500 ismin daha olduğu iddia edildi. Krizin arkasında Katar krizinin mimarı, yeminli Türkiye düşmanı 15 Temmuz darbesi destekçisi Muhammed bin Zaid'in olduğu iddia edildi.

SUUDİ Arabistan'da, Yemen'den atılan balistik füze ve hemen peşinden 11 prens 4 bakan ve onlarca eski bakan ile işadamının tutuklanmasıyla zirve yapan krizin arkasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Türkiye karşıtı politikalarını ve 15 Temmuz darbe girişimine verdiği destekle gündeme oturan Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zaid el Nahyan'ın olduğu iddia edildi. Trump'ın damadı ve danışmanı Yahudi asıllı Jared Kushner'in de organizasyonun içinde olduğu ve Prens Salman ile gizli görüşmeler yaptığı belirtiliyor. Gözaltı listesinde ise 500 ismin daha olduğu öne sürülüyor...

Muhammed bin Zaid’in azılı bir Türkiye düşmanı olması, 15 Temmuz darbe girişimine bile destek vermesi, coğrafyada Türkiye’ye ait ne varsa hedef alması, Türkiye karşıtı terör örgütlerine açık destek vermesi, Yaser Arafat’ın katillerinden Muhammed Dahlan üzerinden her cephede Türkiye’ye saldırılar planlaması ve uygulaması endişeleri arttırıyor.

PRENS SELMAN'I ETKİSİ ALTINDA TUTUYOR Muhammed bin Zaid, Türkiye’yi hedef alan çokuluslu müdahalelerin tamamının ortağı olmuştur. Aynı kişinin, yeni eksenin bölgedeki taşıyıcısı olduğunu, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ı etkisi altında tuttuğu ortaya çıktı.

ARAP OLAN VE OLMAYAN MÜSLÜMANLAR SAVAŞI Muhammed bin Zaid'in başındaki organizasyonun bölgede bir "Arap olan ve olmayan müslümanlar savaşı" başlatmaya çalıştığı öne sürüyor. ABD ve İsrail'in de desteğini aldığı öne sürülen Veliaht Prens Zaid'in coğrafyanın tamamını büyük bir savaşa sürükleme ve ülkeleri bölme planları yaptığı öne sürülüyor.