YAZARLAR

Bizim esnafımız ABD'den beter!

Mahallenizde tacizci bir esnaf olduğunu düşünün. Mesela bu esnaf bakkal olsun diyelim...

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Mahallenizde tacizci bir esnaf olduğunu düşünün. Mesela buesnaf bakkal olsun diyelim...

Kız ya da erkek çocuğunuzu, veyahut eşinizi bu esnafa gönderirmisiniz? Tecavüze uğrama ihtimalleri olmasına rağmenonları bahsini ettiğim esnafa alışveriş için gönderir misiniz?

Ya da...

Mahallede, ailenizden birinin canına kıyan bir esnaf olduğunuvarsayın. Babanızı ya da bir başka aile bireyinizi çekip vurmuş.Hiçbir şey olmamış gibi bu esnaftan alışveriş yapmaya devameder misiniz?

Etmezsiniz değil mi?

Ama Türk insanı bunu yapıyor. Ülkesine ekonomik suikast yapanve bununla birlikte teröristlere silah yardımı yaparakülkesine açıktan düşmanlık yapan bir ülkenin mallarını vicdanısızlamadan alabiliyor.

Bunu yapabilmek için bir de kuyruğa giriyor. 

Bir iPhone için binlerce lirayı, bir dandik kahve için bile 15lirayı gözden çıkarabiliyor. Normal şartlarda onlarınkarşısına geçip, "Yahu aldığınız bu ürünler size vesizinle birlikte bütün İslam alemine silah olarak, kurşun olarak,ölüm olarak geri dönüyor. Siz katillerinizin sponsoru olduğunuzunfarkında değil misiniz be asalaklarsürüsü" diye hakaret etmemiz gerekiyor değilmi?

Ama yapamıyoruz!

Yapamıyoruz çünkü bizim yerli ve milli dediğimiz kimi esnafımız daen az Amerika kadar aşağılık da ondan...

Şu alçaklığa bakar mısınız?

Adamın elindeki çayın fiyatı normalde 8 buçuk lira. Amauyanıklık yapmak için etiketin üzerine iki fiyat yapıştırıyor."Bu ürünü 14 liradan 11 lirayaindirdik" diyerek müşterisini oracıkta 2 buçuk lirakazıklıyor.

Bu uyanıklık sadece bir tek ürün için geçerli değil. 

Sattığı karpuz ithal değil. Kaldı ki karpuz da karpuz değil,bildiğin kelek. Ama fiyatı iki katı artırıp, sonra indirim yapmışgibi düşürüyor. Ama yaptığı indirim sayesinde kilo başına 2 lirakazanıyor. Domates, patates, balık, yağ, hepsinde durum aynı...

Bir de şunu dinleyin lütfen...

Küçük bardak suları biliyorsunuzdur. Üzerinde Türk markası basılı.Yani anlayacağınız Türk malı su!

Fiyatı bir liradan bir buçuk liraya çıkarmış.

"Niye zam yaptın kardeşim?" diye soruyorsun.Puşt herifin verdiği verdiği cevaba bakar mısın:

"Doların artışıyla birlikte suyun ham maddesi dezamlandı!"

Ulan, suyun ham maddesi ne olabilir yahu? Bildiğimiz kadarıyla sudediğin şey hidrojen oksijenden oluşuyor. Renk yok, koku yok,tat yok. Yer altından çıkıyor, sen çeşitli teknik aletlerlealıp bardağa koyup satıyorsun. 50 kuruş zam neyin nesi beinsafsız terbiyesiz!

Vatandaş haksız mı şimdi?

Bir yanda açıktan düşmanlık yapan ABD, diğer yanda "Benyerli ve milliyim" diyen ama sinsice, haince,kalleşçe ekonomik kriz dalgası oluşturan bizim esnafımız.

Vallahi ben suçu vatandaşta görmüyorum.

Zira vicdanını, şerefini, onurunu ve ülke sevgisini paraya satan buinsanlar yarın ilk fırsatta ülkesini de satar.

Onun için bunların elini güçlendirmemek gerek!

Dipnot: Bu vicdansızları yeteri kadardenetlemeyen ve hak ettikleri cezayı kesemeyen devletimin yetkilikurum ve kuruluşlarını da buradan açıkça lanetliyorum! 

Yorumlar94 yorum