YAZARLAR

Bir patlama noktası aranıyor!

Bugün medyaya baktığımda, tıpkı o dönemde olduğu gibi yeni bir 28 Şubat fırtınası estirilmeye çalışıldığına şahit oluyorum.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

İsmailağa Cemaati’nin yayınevi Muallim Neşriyat’tançıkan “Her anneye lazım” adlı kitaptayazılan bir cümle, okuyan herkesi çılgına çevirdi. 

Araştırıp buldum o sayfayı...

Medyada yer alan bilgileri doğrulayan kitapta kadınlara, cinselilişki sırasında “Allah dostlarını, alimleri” düşünmeleri tavsiyeediliyor. "Böylelikle doğacak çocuğunuz o kişilerebenzer" iddiası dile getiriliyor.

Esma Muratoğlu’nun kaleme aldığı kitapta yer alan cümlenin tamamışöyle:

“Bir erkek hanımı ile cima ederken cima esnasında erkekde kadın da Allah dostlarını alimleri düşünür de bu birleşmedenhanımefendi hamile kalırsa, doğacak olan çocuğun kalp, beyin ve ruhyapısı o andaki hayale göre oluşur.”

Günlerdir bu konuyu enine boyuna ele alan köşe yazarlarınıokuyorum. Kurulan cümlenin ve tavsiye edilen şeyin ne kadaraşağılıkça olduğunu yazıyorlar ki haklılar...

Hatta yerden göre haklılar.

Ama öyle zekasızlar ki haklı oldukları noktada dahi kendilerinihaksız duruma düşürüyorlar.

Çünkü her zaman olduğu gibi bu meseleyi de iktidara ve Erdoğan'amal etmeye çalışıyor. "Bu düşünce, yönetimdekiiktidarın savunduğu düşüncenin bizzat kendisini temsilediyor" diyorlar.

Erdoğan bundan daha birkaç hafta önce, "Bu düşünceler,bu fetvalar İslam dinini temsil etmiyor. Bu noktada güncellemeyapmak gerekiyor" demişti oysa ki... Buna rağmenErdoğan'ı ve onun başında olduğu iktidarı suçlamak zekâsızlık değilde nedir?

Beni rahatsız eden asıl mesele ne biliyor musunuz?

28 Şubat'ta muhabirlik yapan ve 28 Şubat'ın yaşanmasına neden olantüm gelişmeleri takip eden bir gazeteciyim. Bugün medyayabaktığımda, tıpkı o dönemde olduğu gibi yeni bir 28 Şubat fırtınasıestirilmeye çalışıldığına şahit oluyorum. 

Bazı köşe yazarları, Gezi'yi aratmayacak yeni bir ayaklanmaiçin ellerine geçen tüm verileri olanca gücüylekullanıyor. "Kullandığımız verilerden hangisi toplumusokağa döker, orasını bilemiyoruz ama hepsini denemekte yararvar" dercesine yazıyor bu kalem erbapları...

Son dönemlerde bazı tarikat ve cemaatlerin bundan yıllar önceverdiği fetvaların ve yaptığı açıklamaların dün yaşanmış gibiyeniden ısıtılarak önümüze getirilmesi boşuna değil. 

Bir patlama noktası aranıyor!

Bu patlamanın yaşanmaması ve onların eline koz verilmemesi içinbaşta tarikat ve cemaatler olmak üzere hepimize ama hepimize çokciddi görevler düşüyor. 

Mesele birilerinin sokağa inmesi falan değil. İndikleri gibigiderler, ondan ya bir korkumuz yok. Lakin yaşanacak bu türgerginliklerde ekonomi kaybediyor, ülke kaybediyor.

Bunun için çok ama çok dikkatli olmamız, birilerinin eline kozolarak kullanacakları veriler vermememiz gerekiyor.

Bu arada, "Eşinizle cima esnasında Allah dostlarını,alimleri salih insanları düşünün" şeklindeki aşağılıkçasözlere hepimiz tepki gösteriyoruz ama bu sözler ilk kezsöylenmiyor.

Hatta çok daha beter sözlerin canlı yayında milyonların önündesöylendi. 

Örnek çok da sadece bir tanesini aktarayım. 2013 yılında TV8ekranına çıkan Cem Keçe isimli bir uzman bakın eşlere ne tavsiyeediyordu:

"Eşinizle sevişirken bazı fanteziler deneyin. Meselakomşunuzu hayal ederek eşinizle sevişebilirsiniz. Bu sizicoşturuyorsa, keyif veriyorsa kötü bir şey değildir. Fakat bunukocanız bilmesin!"

Yani bugün, "Falanca kitapta böyle ahlaksız şeyleryazıyor ey ahali" diye nutuk atan sözüm onaahlak abidesi kalemler bu rezalet üzerine tek satıryazmamıştı onu da hatırlatayım.

SOSYAL MEDYADA TAKİPİÇİN:
Twitter:       twitter.com/slymnoz
Facebook: facebook.com/suleymanozisik
İnstagram: instagram.com/suleymanozi

Yorumlar22 yorum