Bir daha mutfağınıza sokmayacaksınız! Korkunç alüminyum folyo gerçeği

Özellikle mutfağın vazgeçilmez malzemelerden biri olan alüminyum folyo ile ilgili araştırma sonuçlarını duyunca bir daha mutfağınıza almayacaksınız.

Alüminyum folyo kullananlardan mısınız? Merak etmeyin herkes kullanıyor. Mutfağın vazgeçilmez malzemelerinden olan alüminyum folyonun işimizi kolaykaştırdığı bir gerçek. Kimi zaman gıdaları saklarken kimi zaman da yemek pişirme esnasında imdadımıza koşar. Ancak son zamanlarda alüminyum folyonun yemek pişirme esnasında kullanımı hakkında olumsuz iddialar ortaya çıktı. Üstelik bu söylemler son derece ciddi!

Mutfakta elimizin altında devamlı bulunsun istediğimiz kurtarıcı bir üründür alüminyum folyo. Gıda korumasında bize yardımcı olan ürün, yemeklerin saklanması ve pişirilmesi konusunda da vazgeçilmezdir. Bu kullanım alanları işimizi kolaylaştırsa da aslında çok büyük tehlikelere neden olduğu ortaya çıktı.

GIDALARIN EMMESİNE NEDEN Ateşe dayanıklı olması sebebiyle yemek pişirme esnasında kullanılan ürün, ısınınca bazı maddelerle etkileşime geçer ve çözünerek alüminyumu gıdaların emmesine neden olabilir. Genellikle bu durum uzun süre pişen, asitli, sulu yiyeceklerle beraber pişirildiğinde görülür.

VÜCUTTA TOKSİK ETKİ YARATIR Vücudumuzda bulunan demir, çinko gibi metaller normal şartlarda sağlığımız için yararlıdır, ancak bazı metallerin vücudumuzda miktarı yükseldikçe bünyede toksik etki yaratır. Bu ağır metallerin birkaçı şöyle: Alüminyum, bakır, kurşun, platin, civa ve arsenik...