HABER /  POLİTİKA

Binali Yıldırım af ile yıllar sonra yeniden öğrenci oldu

TBMM Başkanı olduktan sonra ilk kez İzmir’i ziyaret eden Binali Yıldırım, kentteki programını Dokuz Eylül Üniversitesinin 36. kuruluş yıl dönümü gecesi ile noktaladı. Kaya Termal Otel’de düzenlenen programa katılan TBMM Başkanı Yıldırım, yıllar sonra öğrenciliğe geri döndüğünü anlattı.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, devamsızlıktan atıldığı Dokuz Eylül Üniversitesi'ne afla geri döndü. Öğrenci kimlik kartını Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar'dan alan Yıldırım, mezun olduktan sonra üniversitenin yüksek lisans programına kayıt olduğunu; ancak İzmir'de olması nedeniyle devamsızlıktan atıldığını anlattı.

TBMM Başkanı olduktan sonra ilk kez İzmir’i ziyaret eden Binali Yıldırım, kentteki programını Dokuz Eylül Üniversitesinin 36. kuruluş yıl dönümü gecesi ile noktaladı. Kaya Termal Otel’de düzenlenen programa katılan TBMM Başkanı Yıldırım, yıllar sonra çıkarılan afla öğrenciliğe geri döndüğünü anlattı.

YILDIRIM'A KİMLİK KARTINI VERDİ

Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, devamsızlık nedeniyle üniversiteden atılan ve son afla geri dönen Yıldırım’a öğrenci kartını verdi. Kartı aldıktan sonra gülümseyerek okuldan ayrılma hikayesini anlatan Yıldırım, o günleri şöyle anlattı:

“Yıl zannediyorum 1979, İstanbul Teknik Üniversitesinden mezun olduktan sonra bir arkadaşımla beraber hem çalışıp hem de yüksek lisans yapmaya karar verdik. Üniversitenin sınavlarına girdik kazandık, kaydımızı yaptık. Ancak kısa bir süre sonra İTÜ de yüksek lisans sınavı açmıştı, onu da kazandık. Dolayısıyla İstanbul’da oturduğumuzdan İzmir’deki yüksek lisans öğrenciliğime devam edemedim. Devamsızlıktan atıldım. Şimdi çıkardığımız aftan dolayı tekrar dönme imkanı buldum. Dokuz Eylül’ün meşhur mezunlarından değil ama Dokuz Eylül’den atılan bir öğrenci olarak karşınızdayım, devamsızlıktan dolayı yanlış anlamayın.”

ÖNCEKİ HABERLER
Bir dönem sona eriyor: Hasta alımını durdurdu!
Kocaeli'de sel felaketi: Çok sayıda kişi mahsur kaldı!
Şimdi ABD düşünsün: Rusya dünya devine S-400'ü teslim etti!
Genç kıza tecavüz ettikleri sırada kaza yaptılar
Atatürk'e hakaret eden Safiye İ. için istenen ceza belli oldu!
Muhterem Nur kaç yaşında Müslüm Gürses ile arasındaki yaş farkı
Yorumlar 13 yorum