BIST 5.192
DOLAR 18,81
EURO 20,46
ALTIN 1.167,05
GÜNCEL

Bilinmeyen yönleriyle Erdoğan belgeseli: 'Tayyip'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatının bilinmeyenleri, onu en yakından tanıyanların anlatımıyla belgesel oluyor. İlk fragmanı yayınlanan 'Tayyip' adlı belgeselde onu yakından tanıyanlar, Erdoğan'ın bilinmeyen yönlerini anlatıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayatının bilinmeyenleri, onu en yakından tanıyanların anlatımıyla belgesel oluyor. İlk fragmanı yayınlanan 'Tayyip' adlı belgeselde, yol arkadaşlarından çocukluk arkadaşlarına, ailesinden eski komşularına onu yakından tanıyanlar, Erdoğan'ın bilinmeyen yönlerini anlatıyor.

İlk fragmanı yayınlanan 'Tayyip' belgeseli, Erdoğan'ın sıra dışı kişiliğinden örnekler sunuyor, bilinmeyen yönlerine ışık tutuyor. Belgeselde, Erdoğan'ın esprili kişiliği, diğergamlığı, vefa ve cesaret gibi belirgin özelliklerini yansıtan anıları ilgi çekiyor. Yapımcılığını Native Medya, uygulayıcı yapımcılığını Serdar Öztürk'ün yaptığı belgeselde, Erdoğan'ın, insanların hayatında nasıl iz bıraktığına dikkat çekiliyor.

Belgeselde eski komşuları, aile dostları, yol arkadaşları ve akrabalarının, Erdoğan'ın farklı yönlerini anlattığı bölümlere yer verildi. Başbakan Binali Yıldırım da belgeselde Erdoğan'la anılarını paylaştı. 

'SEN NE YAPIYORSUN VİCDANSIZ...': Yıldırım, Erdoğan'la birlikte İstanbul'dan Ankara'ya kötü hava koşullarında yaptıkları bir uçak yolculuğu sırasında aralarında geçen diyaloğu, "İnsanlar tedirgin tabii. Ben de yemek istedim. Bana, 'Sen ne yapıyorsun vicdansız, millet burada can korkusunda, sen oturmuş yemek yiyorsun, bu ne biçim iş' dedi. Ben de telaşa lüzum yok, bugüne kadar hiçbir uçak havada kalmadı dedim" sözleriyle aktardı.

Yıldırım, Erdoğan'la bir başka anısını ise şu sözlerle anlattı: "Açılış günüyle ilgili bir tartışma, '1 Aralık'ta açacaktınız, niye böyle oldu' diye. Arkadaşlar anlatmaya çalışıyor. Baktım ki durum nazik. 'Efendim bunda bir yanlış yok, biz bir aralık açarız dedik, siz herhalde Aralık ayının 1'i anladınız' dedim."

'ORGANİZE ŞAKALAR YAPAR, EVDEKİLERİ İŞLETİR': Erdoğan'ın yol arkadaşlarından, AK Parti teşkilatlarında da görev yapan Reşat Sözen, Erdoğan'ın konuk olduğu vatandaş sofralarında hiç tereddüt etmeden yemek yediğini söyledi.

Yeğeni Üsame Erdoğan ise "Organize şakalar yapar. Mesela telefonla evi arayıp sesini değiştirip evdekileri işletir. Hiç beklenmedik bir anda kapıya gelir. Gözetleme deliğinden baktığımızda da o deliği kapatır" sözleriyle Erdoğan'ın esprili yönünü aktardı.

'MUHALEFET EDEN GAZETECİYİ HELİKOPTERİNE ALDI': Gazeteci Fatma Aksu ise takip ettiği bir programda yaşadıklarını, "Basın otosu önden gidiyordu. Tayyip Bey sanırım helikopterle gelmişti. Sıcak bir mevsimdi. Dönüşte orada arkadaşımızın kalp sorunu olduğunu bildiği için, kendisine en çok muhalefet eden gazeteciyi, biz hepimiz orada kaldık, helikopterine alıp İstanbul'a dönmüştü" sözleriyle dile getirdi. 

Erdoğan'ın komşusunun kızı Havva Kanbur ise Yalova'dan İstanbul'a beraber döndükleri bir sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile birlikte şarkı söylediklerini aktardı. Kanbur, ayrıca Erdoğan'ın cezaevine gireceği zaman annesi Tenzile Erdoğan'ın elini öptüğünü ve annesine sarılarak ağladığını anlattı.

Sitene Ekle