BIST 1.314
DOLAR 7,88
EURO 9,32
ALTIN 478,60
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Bilimadamları lezbiyen solucan yarattı

Bu deney insanlığa ne kattı diye soracak olursanız orası kesin değil. Ama bilimadamlarının derdi cinsel eşleşmenin beyinde olduğunu ispatlamaktı.

Abone ol

Dişi solucanların beyinlerindeki genlerle oynayan ABD'li bilimadamları solucanların cinsel alışkanlıklarını değiştirmeyi başardılar. Genleri bozulan dişi solucanlar kendi cinslerine yöneldiler.

Bilimadamları solucanların beynindeki dengeyi tersine dödürerek algı yanılgısı yarattılar. Bu işlemi yaparken solucanların sadece beyinlerindeki genlerle oynadılar. Yani diğer bir deyişle bu solucanlar dışardan bakıldığında dişi görünürken, erkek gibi davranıp düşünmeye başladılar.

CİNSEL EŞLEŞME BEYİNDE GERÇEKLEŞİYOR

Utah Üniversitesi'nde gerçekleşen araştırmayı bilimadamları cinsel eşleşmenin tamamen beyinde gerçekleştiğini kanıtlamak için gerçekleştirdiler.

Utah Üniversitesi Beyin Araştırmaları Bölümü Başkanı Erik Jorgensen yaptığı açıklamada cinsel davranışların insanın geninde şifrelendiğini belirtti.

Jorgensen'in araştırmasına karşı gelen bir grup bilimadamı insanlardaki cinsel alışkanlıkların her yönüyle solucanlara benzeyemeyeceğini savunuyor. Solucanlarla insanların ortak çok DNA'sı bulunuyor olmasına rağmen bu araştırmanın insan yapısındaki tüm karmaşık şifreleri çözmeyeceğini düşünüyorlar

ÖNCEKİ HABERLER
Yazıcıoğlu DTPlilere ağır sözler etti
İzmire aba altından sopa gösteriliyor
Bülent Arınçtan yüzde 50 iddiası
Yüzsüz hırsızdan acıklı mektup!
Tuvalet kağıdındaki gizli tehlike
Masterchef Uğur'un küfürleri ne yazdı twitter'da yazdıkları
Yorumlar 1 yorum