BIST 5.032
DOLAR 19,05
EURO 20,53
ALTIN 1.211,97
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Bigadiç seçim sonuçları 2019 Balıkesir yerel seçim sonuçları

BİGADİÇ seçim sonuçları AA'dan canlı yayınla internethaber.com sitesinde olacak, Balıkesir yerel seçim sonuçları açısından Bigadiç ilçesi veriler önemli.

Abone ol

Bigadiç ilçesinin 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışanda kritik önemde. Balıkesir Büyükşehir Belediye seçimlerinde bilindiği gibi Cumhur ittifakı ile Millet İttifakı yarışıyor. 

Bigadiç ilçesinde yerel seçimlere, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi katıldı. 

Bigadiç seçim sonuçları : 2019 yerel seçimlerinde Balıkesir genelinde olduğu gibi Bigadiç ilçesi Belediye Başkanlığı için de kıyasıya bir rekabet vardı. Bigadiç seçim sonuçları Anadolu Ajansı verileri ile internethaber.com sitesinde yer alacak. Aşağıda yer alan linkten Balıkesir Bigadiç yerel seçim sonuçlarının anlık verilerine seçim yasağının kalkması ile birlikte ulaşabilirsiniz. 

Balıkesir ilçeleri ve Bigadiç seçim sonuçları sayfası - tıklayın

2014 Bigadiç seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Balıkesir Bigadiç Belediye Başkanlığı seçimini hangi partiden, kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerindeBigadiç Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

2014 yılı Balıkesir yerel seçim sonuçları : 2014 Türkiye yerel seçimleri'nde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve 20 ilçenin belediye başkanı seçilmişti. Sonuçlar şöyleydi: