YAZARLAR

Beşiktaş Kongresindeki Oyum

Zor zamanda aday olmayıp, o gün seyirci kalmayı seçenler; şimdi aday olmalarına neden olan gerekçelerini kongre üyelerine kolay kolay anlatabileceklerini sanmıyorum. Çünkü Beşiktaş kongre üyeleri fedayı bildikleri gibi vefayı da iyi bilirler.

Mustafa Sadık İNCEDEMİRsadiki@internethaber.com

Gönül verdiğim renklerin takımı Beşiktaş’ın haziran ayındayapılacak seçimli kongresinde şimdiden başkanlığa aday olan ikiadaydan hangisine oy vereceğimi şimdiden açıklıyorum.

Oyum mevcut başkan Fikret Orman’ındır.

 

Eski başkan Sayın Yıldırım Demirören Futbol Federasyonu Başkanıolmak için başkanlıktan istifa ettikten sonra kulübün ekonomikdarboğazı herkesçe malumken yeni başkanın çok zor bir dönemdebaşkan olacağı da biliniyordu.

Ve hatırlanacağı gibi Sayın Fikret Orman; bu zorlukları o zamanki genel kurulda açık ve net bir şekilde söyleyerek, üstelikbaşkanlığının ilk senesinin Beşiktaş için feda senesi olduğunu, buyüzden de şampiyonluk beklenmeden sabır gösterilmesini söyleyerekaday oldu.

Ben ve benim gibi onun başkan olmasını isteyerek onun başkanolması için oy verenler; bu sözlerini onaylayarak oy verdik.

 

Zor zamanda aday olmayıp, o gün seyirci kalmayı seçenler; şimdiaday olmalarına neden olan gerekçelerini kongre üyelerine kolaykolay anlatabileceklerini sanmıyorum.

Çünkü Beşiktaş kongre üyeleri fedayı bildikleri gibivefayı da iyi bilirler.

 

Hatırlayın sezon başlarken spor kamuoyunda; Beşiktaş için sezonuilk beşte bitiremez diye yazıp, söyleyenler çoğunluktayken, “küme düşmemeye oynar” diyecek kadar felaket tellaklığınısevenler vardı.

Çokbilmiş spor yazarları meydanı boş bulmuşçasına salladıkçasallıyorlardı.

 

Ama yanardöner yazı yazmayı pek seven spor yazarların bazıları;daha yazılarının mürekkebi kurumadan oynanan Galatasarayderbisinden sonra Beşiktaş’ın göze hoş gelen futbolunu övmeyebaşlamışlardı.

Hatırlayın o maçı; Burak’ın kendini yere atmasına ağır birkararla penaltı verilmemiş olsa; Beşiktaş sezonun ilk derbisinigayet güzel bir oyunla kazanmış olacaktı.

 

Elbette yanlış veya eksikler beğenmediklerimiz var ama eğrioturup doğru konuşmak gerekirse Beşiktaş; son yıllarda hiç atmadığıkadar çok gol atarak göze hoş gelen bir futbol seyrettirdibize.

Eğer bu kadar gol yemese feda senesindeki onca sıkıntıya rağmenşampiyon olması işten bile değildi.

 

Ayrıca Beşiktaş’ı ve Beşiktaşlılığı sadece sportif başarı iledeğerlendirmeyip; iyi ve düzgün yönetiliyor olmayı da göz ardıetmemek gerek.

 

Bana göre Beşiktaş; Sayın Fikret Orman döneminde olabildiğincedüzgün yönetilmiştir. Her türlü sıkıntıya rağmen tüm futbolcularparalarını zamanında alırken, bir yandan da hukuksal anlamdaonlarca dosyanın neredeyse yarısı temizlenmiş ve uluslararasıortamda çeşitli nedenlerle zedelendiği söylenen itibar tekrarkazanılmıştır.

Bu bile Fikret Orman’ın yönetim anlayışının Beşiktaş’ayakıştığının göstergesidir.

 

Elbette hatalar olacaktır, elbette eksikler olacaktır. Amayola nasıl ve hangi şartlarda çıkıldığı daunutulmamalıdır.

Feda senesinde vefasızlık yapılmamalıdır.

 

 

 

 

Yorumlar