Berat Kandili'nde neler yapılır Berat Kandili namazları ve duası

Meleklerin bayramı olan, günahların ffı için büyük bir fırsat olan Berat Kandili gecesi af gecesidiri. Peki Berat Kandili gecesinde neler yapılmalı, nasıl ibadet edilmeli, hangi namazlar kılınmalı? İşte Berat Kandili gecesinde yapılacak ibadetler dualar ve namazlar

Berat Kandili'nde neler yapılır Berat Kandili namazları ve duası - Sayfa 1

Bugün günahların affolduğu, ellerin semaya duayla açıldığı mübarek Berat Kandili gecesi. Feraha ermek, aydınlanmak anlamına gelen bu gecede nasıl ibadet edilmeli, nasıl dua edilmeli, hangi namazlar kılınmalı? Berat gecesi dua ile geçirilmesi gereken gecelerdir. Bu geceye öze 2 rekatlık kısa ve 100 rekatlık uzun Berat gecesi özel namazlarını sizler için hazırladık.

Berat Kandili'nde neler yapılır Berat Kandili namazları ve duası - Sayfa 2

Amel defterinin yazıldığı Berat gecesi dualar ve ibadetle geçirilmelidir. Berat (Berâet), Arapça'da temize çıkma anlamına gelir. Berat Kandili aynı zamanda Rahmet Gecesi gibi adlarla da anılır. Haliyle bu gecede günahlarınız için tövbe edip dua etmeyi ihmal etmeyin.

Berat Kandili'nde neler yapılır Berat Kandili namazları ve duası - Sayfa 3

Berat Kandili gecesinde kılanan 100 rekatlık namaz kılabileceğiniz gibi peygamberimizin kıldığı 2 rekatlık kandil namazını da kılabilirsiniz. Peygamberimiz Berat gecesinde 2 rekatlık namaz kılardı ve özel bir duayı okurdu.

Berat Kandili'nde neler yapılır Berat Kandili namazları ve duası - Sayfa 4

BERAT NE DEMEK: Berat Arapçada temize çıkma anlamına gelir. Şaban ayına denk gelen Berat Kandili gecesi İslamiyete göre kulların bilmesi mümkün olmayan şeyleri Allah'ın bilmesi ve bunu kayıtlara geçmesi gerçekleşmektedir. Ayrıca o günü ibadetle geçiren kişilerin dualarının kabul olacağı ve günahlarının af olacağı pek çok ayet ve hadiste geçmektedir. Bu yıl Ramazan'ın müjdecisi olan ve Şaban ayının içerisinde yer alan Berat Kandili ne zaman? 2018 Berat Kandili, Mevlid Kandili ve Ramazan ayı başlangıç tarihleri..