BIST 5.389
DOLAR 22,22
EURO 23,85
ALTIN 1.405,31
HABER /  GÜNCEL

Başkent'te öğrencilere polis müdahalesi

YÖK'ün kuruluşunu protesto etmek için toplanan gruba polis müdahale etti.

Abone ol

ANKARA'da YÖK'ün kuruluşunu protesto etmek isteyen gruba polis müdahale etti. 6 kişi gözaltına alındı. İstanbul, Antalya ve İzmir de protestoların adresi oldu.

Ankara'da Yüksel Caddesi'nde toplanan bir grup öğrenci, YÖK'ün kuruluşunu protesto etmek için basın açıklaması yaptı.Açıklamanın ardından slogan atan öğrencileri polis dağılmaları yönünde uyardı.Uyarılara rağmen dağılmayan gruba polis biber gazıyla müdahale etti.

Müdahalenin ardından eylemciler ara sokaklara dağıldı. Emniyet güçleri 6 kişiyi gözaltına aldı.
 

ANTALYA'DA DA YÖK PROTESTOSU VARDI

Akdeniz Üniversitesi'nde gösteri yapan öğrenciler rektörlük binasına yürümek istedi.Öğrencilere, önce özel güvenlik görevlileri sonra da Çevik Kuvvet müdahale etti.Öğrenciler taşla karşılık verdi. 3 güvenlik görevlisi yaralandı. 5 öğrenci gözaltına alındı.
 

İSTANBUL'DA PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ

İstanbul'da da öğrenciler YÖK'ü protesto etmek için Aksaray Metro İstasyonu'ndan Beyazıt Meydanı'na kadar yürüdüler.
 

İZMİR'DE ÖĞRENCİLER BİR SÜRE YOL KAPATTI

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) kuruluşunu protesto eden grup, Ege Üniversitesi (EÜ) ana girişi önündeki yolu bir süre trafiğe kapattı.

EÜ Edebiyat Fakültesi önünde toplanan Ege Üniversitesi Forumu üyeleri, 1 Nolu yemekhane önünde toplanarak başka grupların da katılımıyla yürüyüşe geçti. Kampüs içinde bir süre yürüyen grup YÖK'ün kaldırılması için sloganlar attı.

Daha sonra üniversitenin ana girişi önündeki Osman Kibar Kavşağı'na gelen grup, yolu bir süre trafiğe kapatarak basın açıklaması yaptı.

Açıklamalarında ücretsiz eğitim taleplerini dile getiren gruptakiler, üniversitede polis istemediklerini ve YÖK'ün kaldırılması gerektiğini ifade etti.

Basın açıklaması sırasında bazı sürücüler yolun kapatılmasına tepki gösterdi. Grup açıklamanın ardından yolu trafiğe açtı.