HABER /  GÜNCEL

Başbuğ'u tutuklatan isim konuştu

İlker Başbuğ'un tutuklanmasına neden olan internet andıcı ile ilgili bilgileri açıklayan Korgeneral Eröz konuştu.

Daha önce “İlker Başbuğ’un İnternet Andıcı’ndan haberi var. Andıç kendisine sunuldu” diyerek Başbuğ’un tutuklanmasının yolunu açan emekli Korgeneral Eröz, son savunmasında da “Genelkurmay’ın gönderdiği evraklar beni doğruladı” dedi.

Ergenekon davasında son savunma sırası Ergenekonla birleştirilen İnternet Andıcı davası sanıklarına geldi. İlk olarak İnternet Andıcı sanığı emekli Korgeneral Mehmet Eröz savunma yaptı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki 304. duruşmada esas hakkındaki mütalaya karşı savunmasını yapan emekli Korgeneral Eröz, ilk savunmasını büyük bir samimiyetle yaptığını hatırlatarak, Genelkurmay Başkanlığı’ndan mahkemeye gönderilen evrakların da kendisini doğruladığını söyledi.

Andıçtan Başbuğ’un haberi vardı

İnternet Andıcı’nın hazırlandığı dönemin Genelkurmay Bilgi Destek Daire Başkanı olan emekli Korgeneral Eröz, 9 Ekim 2012 tarihinde mahkemeye verdiği dilekçesinde Başbuğ’un internet sitelerinden haberi olmadığı şeklindeki beyanlarının doğru olmadığını ifade etmişti. Eröz’ün dilekçesinde “Sayın Başbuğ’a andıçla ilgili olarak defalarca bilgi verilmiştir. Başbuğ’un haberi olmasaydı, 4 Kasım 2009 tarihinde ikinci ihbar mektubu ekinde yer alan internet andıcını gördüğünde bizler hakkında işlem yapmaz mıydı?” ifadelerine yer verilmişti.

Iğsız da suçlayınca tutuklandı

Ersöz’ün İlker Başbuğ’u suçlayan dilekçesinin ardından emekli Orgeneral Hasan Iğsız’ın da aralarında bulunduğu bazı isimler de İlker Başbuğ’un İnternet Andıcı’ndan haberi olduğunu ve andıcın Başbuğ’un onayına sunulduğunu açıklamışlardı. Bu iddialar üzerine eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Çiftçilere destek müjdesi
Kedi köpeğe yüz vermeyince
Çetinsaya'dan sosyal sorumluluk projesi
Biber gazına karşı ayran ve süt!
Atatürk Havalimanı’nda kaçak cep telefonu operasyonu
2020 KPSS tarihi ÖSYM yeni sınav takvimi ne zaman?
Yorumlar 30 yorum