HABER /  AK PARTİ

Bakan Kılıç'tan kriptolu sohbet

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın Adana'da AK Parti'li vekille yaptığı sohbet anında ağzını kapatması dikkatlerden kaçmadı.

ADANA'da AK Parti seçim bürosu açılışına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ile sohbet etti.

Ses kayıtları ve montaj iddialarının gündemi meşgul ettiği bugünlerde Kılıç'ın konuşma sırasında ağzını eliyle kapatması objektiflerden kaçmadı.

Doğu Akdeniz Gezisi kapsamında Osmaniye’ye gelen Bakan Kılıç, partisinin seçim bürosunu ziyaret etti. Ak Parti İl Başkanı Avukat Hasan Emir Aslantaş, Belediye Başkan Adayı Avukat Mehmet Gürbüz ve partililer tarafından karşılanan Kılıç, burada partililerle birlikte kahvaltı yaptı.

’HERKES YAPTIĞI İŞİ KONUŞSUN’

Kahvaltı sonrası bir konuşma yapan Bakan Kılıç, ilk olarak dün gittiği Mersin’de Büyükşehir Belediyesince 17’nci Akdeniz Oyunları’yla ilgili hazırlatılan afişleri eleştirdi. Kılıç, "Mersin’de bazı pankartlar billboardlar gördüm. Mevcut belediye başkanı ’Akdeniz Oyunları’nı Mersin’e getirdik’ gibi bir takım pankartlar asmış. Bütün Türkiye, dünya biliyor ki Akdeniz Oyunları’nın Mersin’e gelmesinin arkasındaki irade başbakanımıza ve hükümetimize aittir. Bunu bütün Türkiye biliyor. Buna rağmen billboarda çıkıp da ’Bunu biz getirdik’ diyorsa, onun ne anlama geldiğini size bırakıyorum. Garantiyi veren, inşaatlarını yürüten, finanslarını sağlayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve başbakanın iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti hükümetidir. Herkes yaptığı işi konuşsun, yapmadığını değil" diye konuştu.

’BU TİP YALANLARI ÇOK DUYACAKSINIZ’

Başbakan Erdoğan’ın sağlık durumuyla ilgili sosyal medyada yer alan iddialara da değinen Kılıç, Erdoğan’ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Biraz önce Ankara ile görüşmeler yaptık. Başbakanımızın sağlığı gayet iyi. Anladığım kadarıyla sanal ortamlarda hastanede olduğu yönünde bazı imalar varmış. Böyle bir şey yok. Bu tip yalanları çok duyacaksınız. Başbakanımızın programları devam ediyor. Şuanda da mitinglerine çıkmak üzere yada yola çıkmıştır. Burdur ve Uşak mitinglerine katılacak. Bu tip yalanlar yayılmaya çalışılacak. Bunlara prim vermeyeceğiz, edebimizi de hiçbir şekilde bozmayacağız. Biz her zaman olduğu gibi halkımızla milletlimizle beraber, el ele, kol kola yürümeye devam edeceğiz, hazırlıklarımızı yapacağız. 30 Mart yerel seçimlerinden sonra da çalışacağız. Çünkü Ak Parti seçimden seçime çalışan, seçim hazırlığı yapan bir parti değildir."

KRİPTOLU SOHBET

Akif Çağatay Kılıç, partisinin Sarıçam ilçesindeki seçim irtibat brosunun açılışına da katıldı. Kılıç burada AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ile sohbet etti. Kılıç'ın konuşurken ağzını eliyle kapatması dikkat çekti.

23451611.jpg

Yorumlar 1 yorum