BIST 8.214
DOLAR 27,35
EURO 28,79
ALTIN 1.647,47
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

Bakan Dinçer'den öğrencilere müjde

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, yeni eğitim sistemi sayesinde öğrencilerin dershaneye gitmekten kurtulacağını söyledi

Abone ol

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Beylikdüzü Belediyesi Yakuplu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftara katılarak, STK temsilcileriyle iftarını açtı. İftar programında Bakan’a; AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. İbrahim Bülbüllü, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri eşlik etti.

Beylikdüzü’nde düzenlenen Ramazan Kasabası etkinliklerinden övgü ile söz eden Bakan Dinçer, halka armağan edilen bu çalışmalardan dolayı Başkan Uzun ve Bülbüllü’yü kutladı.

AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanlığı’nın organize ettiği iftarda konuşan Milli Eğitim Bakanı, Fatih Projesi, 4+4+4 Eğitim Sistemi ve Okullar Hayat Bulsun Projesi hakkında bilgi verdi. 

ÖĞRENCİ YETENEĞİNE GÖRE EĞİTİM ALACAK

Türk eğitim sisteminin bugüne kadar tek tip eğitim ve tek tip insan yetiştirdiğini dile getiren Bakan Dinçer, yeni eğitim sistemi ile öğrencilerin, dünyadaki yaşıtlarıyla kolay uyum sağlayarak, yeteneğine göre eğitim alacaklarını ifade etti. Bakan Dinçer, öğrencilerin 4+4+4 Eğitim Sistemi ile dershaneye gitmeden istedikleri üniversiteleri kazanabilecekleri seviyeye geleceklerini dile getirdi.

STK’LARIN PROJELERİNE TAM DESTEK

Başkan Uzun da konuşmasında Ramazan Ayı’nın bereketinin toplu iftar yemekleriyle daha çok anlaşıldığını ifade etti. Sivil Toplum Kuruluşları’nın çalışmalarını daha da yoğunlaştırmalarını ve AB fonlarından destek alabilecekleri projelere yönelmelerini isteyen Başkan Uzun, bu projelerin hazırlanması konusunda Beylikdüzü Belediyesi Strateji Bürosu’nun kendilerine her türlü desteği vereceğini ifade etti. Başkan Uzun, Bakanı Dinçer’i Beylikdüzü’nde ağırlamaktan da mutluluk duyduklarını ifade etti.