BIST 1.480
DOLAR 9,60
EURO 11,19
ALTIN 553,56
GÜNCEL

Bahçeli'nin ABD'ye 'telefon' cevabı kırdı geçirdi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ABD İstanbul Başkonsolosluğunda irtibat görevlisi olarak çalışan ve 4 Ekim'de tutuklanan Metin Topuz'un cep telefonu ve sim kartının iadesinin istenmesine yönelik cevabı salonda büyük alkış aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "15 Temmuz’da korkusuzca direnmiş, darbecilere 'tamam' dememiş bir komuta heyeti üzerinde kuşku uyandırmak, ipe sapa gelmez yorumlarla dedikodu yapmak bize göre utanmazlıktır." dedi. Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin terörle amansız bir mücadele halinde olduğunu vurguladı.

Yurt içinde ve dışında teröristlerin tepesine milletin azametinin "ateş gibi yağdırıldığını" belirten Bahçeli, "Hepimizin dikkat etmesi gereken husus, TSK'yı siyasi tartışmaların içine çekmekten, yıpratmaktan, zan ve töhmet altına almaktan süratle kaçınmaktır." uyarısında bulundu.

"Bugünkü hassasiyet düzeyi yüksek ortamda, bilhassa Genelkurmay Başkanımızı ve komuta kademesini maksatlı şekilde tariz ve taciz etmek ahlaksızlıktır." ifadesini kullanan Bahçeli, "Buna hiç kimsenin hakkı yoktur. 15 Temmuz’da korkusuzca direnmiş, darbecilere tamam dememiş bir komuta heyeti üzerinde kuşku uyandırmak, ipe sapa gelmez yorumlarla dedikodu yapmak bize göre utanmazlıktır." dedi.

Bahçeli, "Türkiye'nin etrafının mayınlarla döşendiğini; kimin eli kimin cebinde olduğu, kim kiminle düşüp kalktığının, kimin kime teşrifatçılık yaptığının hepten karıştığını, manzaranın kaotik bir durum aldığını" dile getirerek, "Rakka’ya ön kapıdan sokulan IŞİD, arka kapıdan PKK’nın mihmandarlığıyla adeta elini kolunu sallayarak çıkıp gitti. Sonuçta, Rakka PYD-YPG’nin denetim ve kontrolüne girmiş oldu. Ardından, bebek katilinin poster ve fotoğrafları düzenlenen uydurma, sefil ve rezil kutlamalarla meydanlara asıldı, terörizm ABD müşahitliğinde gövde gösterisi yaptı." diye konuştu.

Rakka'nın danışıklı dövüş halinde, bir terör örgütünden alınıp diğerine teslim edildiğini, bunun bir kepazelik, seviyesiz bir skandal olduğunu belirten Bahçeli, "ABD Büyükelçiliği tepkiler üzerine 'PKK, yabancı terör örgütleri listesinde yer alan bir örgüttür ve Öcalan, PKK ile bağlantılı terörizm faaliyetleri yüzünden Türkiye'de hapiste bulunmaktadır. Saygı görmeye değer bir şahsiyet değildir' diyor. Bunu Rakka meydanlarında katilin posterlerini astırmadan düşünecektiniz. Yazıklar olsun, geçti borun pazarı, sürün merkebinizi Kandil’e." ifadelerini kullandı.

"Kontörünüz biterse ben göndereceğim"

Bahçeli, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğunda irtibat görevlisi olarak çalışan ve 4 Ekim’de tutuklanan tartışmaların odağındaki Metin Topuz'a ait cep telefonunun yeni bir kriz çıkardığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"ABD bu cep telefonun ve sim kartının iadesini bir nota eşliğinde Türkiye’den istemiştir. Pensilvanya’daki hoca görünümlü teröristbaşını iadeye yanaşmayan, onca delile, onca kanıta rağmen 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsüne tam olarak inanmayan ABD, telefon isteyerek şaka mı yapmış, yoksa kafa mı bulmuştur?

Darbecileri Türkiye’ye vermeyen ABD, kala kala telefona mı kalmış, gözü telefona mı takılmıştır? Madem telefon bu kadar değerlidir, o zaman verin hain Gülen’i alın telefonunuzu, üstelik tepe tepe kullanın, sabahlara kadar IŞİD’den FETÖ’ye, PKK’dan YPG’ye kadar önünüze gelen terör örgütüyle konuşun, anlaşın, uzlaşın, özlem giderin. Kontörünüz biterse yüksünmeden, milletvekili maaşımdan fedakarlık yaparak, kişisel harcamalarımdan kısarak, söz veriyorum ben size göndereceğim. Yok, telefonu alamazsanız, hükümet buna aldırış etmezse, hemen yaka silkmeyin, yine sözüm söz olsun, yeni bir telefon alıp kargoya vereceğim ve Rakka’ya göndereceğim. Nasılsa anında elinize geçer, nasılsa hemen size ulaşır. Merak ediyorum, bu kadar mübalağa ve marazi olayların arasındaki hakikat kırıntılarını hangi teleskopla görüp keşfedeceğiz?

ABD kararını vermelidir; dost muyuz, düşman mı? Müttefiksek eğer, stratejik ortaksak eğer, herkes bunun gereğini yapacak, sorumluluğunu yerine getirecek ahlak, siyaset ve erdemi derhal göstermelidir. Oyalamaya, oyalanmaya, oyunlara gerek yoktur, vakit de kalmamıştır."

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Bunun hesabını nasıl vereceksiniz! Canlı canlı pişirdiler
Bunun hesabını nasıl vereceksiniz! Canlı canlı pişirdiler
'Geliyorum' diyen kaza kamerada!
'Geliyorum' diyen kaza kamerada!
Yarasanın inanılmaz dişleri
Yarasanın inanılmaz dişleri
Dikkatsiz anneden pes dedirten sorumsuzluk...
Dikkatsiz anneden pes dedirten sorumsuzluk...
Ece Erken sevgilisi Nazım Torbaoğlu hakkında şok açıklaması!
Ece Erken sevgilisi Nazım Torbaoğlu hakkında şok açıklaması!
Dehşet anları kamerada! Boğanın üzerinde bayıldı
Dehşet anları kamerada! Boğanın üzerinde bayıldı
Çukur dizisi 1. bölüme damga vuran öpüşme sahnesi
Çukur dizisi 1. bölüme damga vuran öpüşme sahnesi
Görev üzerindeki itfaiye aracını çalmaya kalkıştı
Görev üzerindeki itfaiye aracını çalmaya kalkıştı
Bakan Gül'ün güldüren sınav anısı
Bakan Gül'ün güldüren sınav anısı
Survivor Sabriye'den JÖAK Timleri'ne moral ziyareti
Survivor Sabriye'den JÖAK Timleri'ne moral ziyareti