HABER /  GÜNCEL

Bahçeli'den CHP'nin İş Bankası hisseleriyle ilgili flaş açıklama

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisseleriyle ilgili, "İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin Hazine ve Türk milletine devri için bir kanun teklifi Meclis'e gelirse destekleriz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İş Bankası'ndaki CHP hisseleriyle ilgili çıkışına MHP lideri Devlet Bahçeli'den destek geldi. Bahçeli, CHP'ye ait hisselerin Hazine ve Türk milletine devri konusunda bir kanun teklifinin Meclis'e gelmesi halinde gereğini yapacaklarını ve teklife destek vereceklerini açıkladı.

MHP lideri Bahçeli, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İş Bankası'na ilişkin sözleri üzerine parti genel merkezinde gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

19 Eylül 2018'de MHP muhabirleriyle bir araya geldiği yemekte İş Bankası ile ilgili yapılan tartışmalar konusunda görüşlerini açık bir şekilde ifade ettiğini anımsatan Bahçeli, şunları söyledi:

"Demiştim ki CHP'nin 'Atatürk'ün mirası' diye nitelendirilen payını Türk milletine iade etmesi gerekir. Atatürk'ün gerçek varisi Türk Milleti'dir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın Macaristan dönüşü gazetecilere yaptığı açıklama doğrultusunda, şayet İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin Hazine ve Türk milletine devri hususunda bir kanun teklifi Meclis'e gelirse, biz gereğini yapacağız ve desteğimizi vereceğiz. Tekraren ifade ediyorum, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gerçek varisi büyük Türk Milleti'dir."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan konuyla ilgili Macaristan dönüşü gazetecilere, "Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben, ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum ki. Mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumuna ve Türk Tarih Kurumuna belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada yönetim kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş.

"BÖYLE BİR SAÇMALIK OLUR MU?"

Yönetim kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman. Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim" açıklamalarında bulunmuştu.

İş Bankası hisseleri kimin? Atatürk'ün ortaklık parası kime gidiyor?

ÖNCEKİ HABERLER
Trump bu kez 'kovmayacağım' dedi
Trump bu kez 'kovmayacağım' dedi
CHP teşkilatlarından kadın aday baskısı
CHP teşkilatlarından kadın aday baskısı
CNN Türk 19'uncu yaşını kutladı
CNN Türk 19'uncu yaşını kutladı
Atatürk şiirleri 2018 Kültür Bakanlığı derlemesi
Atatürk şiirleri 2018 Kültür Bakanlığı derlemesi
Meteoroloji'den Marmara için flaş uyarı geldi!
Meteoroloji'den Marmara için flaş uyarı geldi!
ABD'de elektronik sigaranın yol açtığı gizemli hastalık alarma yol açtı
ABD'de elektronik sigaranın yol açtığı gizemli hastalık alarma yol açtı
Yorumlar 48 yorum