YAZARLAR

Bahçeli CHP'yi gömdü!

Sayın Devlet Bahçeli'nin önceki gün ittifakla ilgili söylediği sözlerin birebir aynısını neredeyse 2 buçuk ay önce söylemiştim.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Sayın Devlet Bahçeli'nin önceki gün ittifakla ilgili söylediğisözlerin birebir aynısını neredeyse 2 buçuk ay öncesöylemiştim.

"Yerel seçimlerde bölgesel ittifaklar yaşanacak. MHP AKPartinin, AK Parti ise MHP'nin kazanacağı yerlerde adayçıkarmaz" demiştim.

Demiştim ama kimseyi inandıramamıştım. 

Bahçeli, "İstanbul'da çıkarttığımız adayın kaç oyalacağı geçmişte belli. Kazanamayacağımız yerde bir aday çıkartıp'Bizim de adayımız var' demenin bir manası var mı? Ama ilçelerindebizim de aday çıkartacağımız yerler var" diyor.

Siz bu sözleri, "Biz CHP HDP şer ittifakının başarılıolmasını ve ülkenin sıkıntıya girmesini istemiyoruz. Bunun için AKParti ile birlikte hareket edeceğiz" diyeokuyun. 

Şunu tüm samimiyetimle söylüyorum. 

Sayın Devlet Bahçeli siyasetin ve devlet adamlığının nasılyapıldığına dair tez konusu olması gereken bir siyasetçi. İnandığıbir ülkü ve dava var.

O davanın adı Türkiye...

Ve Türkiye'nin sıkıntıya düşmemesi için her zaman olduğu gibi birkez daha kendisini ve partisini düşünmeden adım atıyor.

Bakmayın siz sosyal medyada ve kimi internet sitelerinde yapılansaldırılara...

Onlar, delikanlı gibi ortaya çıkamayan CHP ile HDP seçmeni ve pektabi ki fazla mesai yapan Fetö üyelerinden başkası değil. Hemenhepsi, MHP isminin arkasına saklanarak Bahçeli'nin aldığı kararınyanlış olduğu algısını yaymaya çalışıyor.

Bahçeli'nin ittifak açıklamasının hemen ardından CHP'den gelen MHPaçıklaması da sürpriz ya da tesadüf değil. 

7 Haziran seçimlerinde oynadıkları o korkunç oyunu bir kezdaha oynamak, MHP'yi HDP ile birlikte aynı blok içine çekmeyeçalışıyorlar. 

Ama başaramayacaklar!

Parti adına konuşan Özgür Özel'in, "Bizim MHP ile bir gönül bağımızvar" söylemi enteresan.

Yani eğer Özgür Özel komiklik yapmak istiyorsa, hiç komik değil.Yok eğer ciddiyse, o zaman gerçekten çok komik bir duruma düşmüşdemektir.

"Yahu CHP kendi içinde, kendi partilileri ile bir gönülbağı kurdu mu ki MHP ile kursun" diye lafı sokarlaradama...

Gerçi MHP'den gelen cevap da az buz değil hani...

MHP Genel Sekreteri İstamet Büyük Ataman'ın şu cevabına bakarmısınız:

"MHP seçmeniyle gönül ittifakı olduğunu söyleyen ÖzgürÖzel, gündüz düşleri görmektedir. Özel’in bahsettiği şey insanındoğasını inkâr anlamına gelecektir. Hiç melekle şeytan bir arayagelir mi? Hiçbir MHP’li vatan hainleriyle birlik olanlarla gönülbağı kurmaz."

"Cuuuuk" diye oturtma buna diyorlarherhalde!

Valla ben Özgür Özel'in yerinde olsam, bir daha MHP'nin adınıağzıma dahi almazdım. 

Bu arada CHP demişken...

Usta gazeteci Fatih Altaylı dün bombayı patlattı, CHP'nin İstanbulBüyükşehir Belediye Başkan adayının İYİ Parti Genel Başkanı MeralAkşener olacağını söyledi. 

Dikkat ettim de...

Gerek Meral Akşener gerekse İYİ Parti bu yazıyla ilgili tek kelimeetmedi. 

İnşallah söylenenler doğru değildir.

Nice zamandır "Ben Başbakan olacağım, BenCumhurbaşkanı olacağım" diyenAkşener'in "Ben Belediye Başkanıolacağım" demesi bir hayli komik kaçar çünkü...

Komik kaçması bir yana, kendisinin ve partisinin siyasi hayatını dabitirir. Ondan sonra "Ben muhtar azasıolacağım" dese bile kazanamaz.

Benden söylemesi...

Yorumlar56 yorum