Babalar günü hediye fikirleri Babalar Günü'nde ne hediye alınır 2018

Babalar Günü 2018 geldi çattı. Peki Babalar Günü'nde ne hediye alınır? En iyi Babalar Günü hediye fikirleri neledir? Sizleri için babalar günü hediye fikirleri derledik. Bu Babalar Günü hediye tavsiyeleri sizi büyük dertlerden kurtaracak. İşte Babalar Günü hediye tavsiyeleri.

Babalar günü hediye fikirleri, babalar günü ekonomik ve yaratıcı babalar günü hediye alternatiflerini sizler için derledik. Artık 2018 babalar günü için geri sayım başladı. Babalar günü bu sene bayramın son günü ile birleşinde birçok marka büyük indirim yaptı. Hala almadıysanız en güzel babalar günü hediyeleri, babalar günü ekonomik hediyeleri haberimizde.

BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANMAYA BAŞLADI; Sonora Smart Dodd bir Amerikan iç savaşçısının kızıdır. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Hal böyle olunca Dodd anneler günü gibi babalarında bir günü olması gerektiğini düşünmüştü. Haziranın 5’inde babasının doğum günüydü ve bu günün babalar günü olarak ilan edilmesi için tüm çalışmalara başlamıştı. Ancak yaptığı onca çalışmalara rağmen tarih yetişmemiş, kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Bu nedenden dolayı babalar günü haziran ayında kutlanmaktadır. Babalar günü ilk olarak 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

Babalar Günü'nün tarihi bu ama şimdi bunları bir kenara bırakalım ve günümüze bakalım. Babalar Günü gelip çattığına göre, Babalar Günü hediyesi almanın zamanı gelmiş demektir. Peki babanıza hediye aldınız mı? Almadıysanız doğru yerdesiniz. Sizin için Babalar Günü hediye fikirlerini derledik. Bunlardan biri kravat. Babanınızın ismine özel bir kravat dizayn ettirmek? Hoş bir fikir olabilir.