BIST 1.560
DOLAR 7,43
EURO 9,02
ALTIN 442,99

Aydın'da makilik alanı ateşe veren şahıs yakalandı

İhlas Haber Ajansı

AYDIN Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri Didim’de yapılan av kontrolü sırasında yaban hayvanlarının üreme alanını ateşe veren yabancı uyruklu bir şahsı yakaladı. Yakalanan şahıs, sınır dışı edildi.

AYDIN Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri Didim Kırkiçi mevkisi olarak bilinen alanda Koruma ve Kontrol görevine çıktı. Ekipler, yaban hayvanlarının üreme ve yaşama alanı olan makilik alanda yangını belirledi.

Yangını çıkardığı tespit edilen yabancı uyruklu Murat Torayev adlı şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Olayda yaklaşık 2 dönüm alanın zarar gördüğü belirlendi.

Yakalanan yabancı uyruklu şahsa 4915 sayılı kanunun 4. maddesinden işlem yapılmasının ardından Didim Akköy Jandarma Karakol komutanlığı ekiplerine teslim edildi. İşlemleri yapılan şahıs, sınır dışı edilmek üzere Aydın’a gönderildi.

Aydın Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Didim Kırıkiçi mevkisinde yapılan 'koruma ve kontrol' görevimiz sırasında 'yaban hayvanlarının üreme ve yaşama alanı' olan makilik alanı ateşe veren yabancı uyruklu şahıs yakalanmıştır. 4915 sayılı kanunun 4.maddesinde geçen, "Av ve yaban hayvanlarının beslenmesine, barınmasına, üremesine ve korunmasına imkan veren doğal yaşama ortamları zehirlenemez, sulak alanlar kirletilemez, kurutulamaz ve bunların doğal yapıları değiştirilemez" maddesine muhalefet eden şahıs hakkında gerekli işlem yapıldıktan sonra Jandarma ekiplerine teslim edilmiştir” denildi.