YAZARLAR

Avrupa’da Türk Turizmi ve Seyahat Acentaları

Alper Tekbaş, Dünyada ve Avrupa’da Almanya’da ki Türk Seyahat acentalarımızın Türk turizmi ve otelciliği için yaptığı çalışmaları değerlendirdi. GPTA Başkan Yardımcısı Önder Sancarbarlaz’a Sordu.

Bu hafta sizlerle ülkemiz ekonomisine ve Türk turizmine destekolmak hedef ve amacıyla Almanya da 100 milyon € ciro yapan,kurucusu Türk olan 13 seyahat acentası tarafından kurulan GPTA(Germanys Premium Travel Agencies)  adlı birliğinfaaliyetlerini paylaşmak istiyorum.

  

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğum GPTA Başkan YardımcısıÖnder Sancarbarlaz, eski Almanya Cumhurbaşkanı olan Cristhan Wulffbaşta olmak üzere birçok farklı kurum ve kuruluşlarda projelereimza atmış kurucu üyelik görevlerinde bulunmuş,  Alman seyahatacentaları ve tur operatörleri birliğin’de DRV’da 10 yılı aşkınsüredir iki komisyonda yurtdışı ve turistlik acentalarKomisyonu’na  Almanya’dan katılan tek Türk komisyonüyesi...
Son olarak Antalya ve Muğla Göcek’te Türk turizm sektörününpaydaşlarıyla ve otelcilerle bir araya gelen,  bakanlıktemsilcileriyle bir araya gelerek ülkemiz turizmi ve geleceği içinTürkiye in dünyadaki imaj ve prestijini en üst seviyede tutmakgayesiyle toplantılar gerçekleştirdi Almanya’nın öncü turizmnasıl  kurtuluşu olan FWW Dergisi ve Alman Seyahat AcentalarıBirliği Başkanı Fiebik’de  280 kişinin katıldığı toplantıyaiştirak ederek yakın ilgi gösterdi.  Bakın GPTA BaşkanYardımcısı Önder Sancarbarlaz  duygu ve düşüncelerini nasılifade ediyor;

    

Türkiye Bizim ilk göz ağrımız Anavatanımız vazgeçilmezsevdamızdır.

“Sayın Alper Tekbaş,  Almanya’daki Türk kökenli acentalarolarak Akdeniz’de ve dünyada ön sıralara yükselen Türk turizminindaha da ilerleyebilmesi için olağanüstü çaba sarf
 etmekteyiz.  Bizler için bu bir bayrak yarışı, Türkiye’miz için Avrupa’da  ve dünyada hizmet edebilmek herbirimiz için çok büyük bir gurur ve görev unsurudur.  TÜRSABGenel Sekreteri  Çetin Gürcü,  Antalya’daki toplantıdaGPTA Acentalarını Avrupa’da ki Türkiye’nin elçi beyleri olaraknitelendirmiştir ve bizleri mutlu etmiştir.  Medyanın bugünlerde Türkiye satışlarında önemi çok büyük.

  
Almanya’da 10 binin üzerinde seyahat acentası bulunmakta. Bu yüzdenacentalarda on binlerce personel çalışmakta.
Olumlu pozitif bir algı ve imaj on binlerce sektörde çalışankişinin hızlı bir şekilde Türkiye’ye karşı pozitif bakmasınısağlamasıyla birlikte Türkiye rezervasyonlarının acil bir şekildeartmasını sağlayacaktır.
Türkiye’de milyonlarca vatandaşımız turizmden ekmek yemektedir.
Onların işsiz kalması çocuklarına ekmek götürememeleri bizim içinkabul edilemez bir unsurdur.
Bizim için en temel motivasyon kaynağımız o çocuklarımızın vemilyonlarca insanımızın gözlerinin içindeki mutluluk ve umut dolubakışları.
Bizler Avrupa’da olduğumuz müddetçe Türk Turizm Sektörü hiçbirzaman sahipsiz kalmayacaktır. Bunu bütün sektör böyle bilmeli.
Her zaman tecrübemiz ve ikili ilişkilerimiz ile ülkemiz için nefaydalı ise biz gönüllü olarak yapmaya hazırız”

Yorumlar1 yorum