YAZARLAR

Avrupa Birliğini Çökertecek Asıl Denklem

Ekonomi ve siyaset üzerindeki gücü geniş coğrafyalara yayılan dünyanın en köklü ve en güçlü ailesi...

İsmail GÜZELiguzel@nestech.net

Ekonomik krizlerden etkilenmeyen, ekonomi ve siyaset üzerindekigücü geniş coğrafyalara yayılan dünyanın en köklü ve en güçlüailesi.

1948 yılında İsrail devletinin kurulmasına hem ekonomik hem desiyasal anlamda desteğini veren aile bugünkü küresel güçlerinarkasındaki gizli eldir.

Para üzerindeki etkisi ile tanınan Rothschild'lar modern dünyatarihinin en zengin ailesidir.

Günümüzde ülkelere ve devletlere borç veren aile, banka vefinansal hizmetler, gayrimenkul, medya, madencilik, tarım, enerjialanları gibi binlerce sektörde boy göstermekte.

Aslen Avusturya yahudisi olan ve kökleri 1500'lü yıllarınsonlarına dayanan aile, Mayer Amschel Rothschild ile uluslararasıüne kavuşmuştur.

1700'lü yılların ortasında doğan Mayer Amschel Rothschild, dününve bugünün dünya siyasetine yön veren ve dünyadaki para, altın veelmas trafiğini yöneten günümüzün en gizemli ailesininkurucusu.

Sahip olduğu büyük servet kara para işi ile başlamış, sonrasındada savaşan devletleri finanse ederek gelecekte ki misyonunubelirlemiş.

1815 yılında Fransız ve İngiliz'ler arasında geçen Waterloosavaşında her iki tarafı da finanse eden aile savaşı da fırsataçevirerek ingiliz borsasında yaptığı manüplasyon sonrası çok dahabüyük bir güce ulaşmış.

Paranın gücü ile savaşlara yön veren aile devletleri ve krallarıemirleri altına almış.

Bolşevik devrimini, Amerikan iç savaşını, 1. Ve 2. dünyasavaşlarını finanse eden ailedir.Hitler Almanya'sı ile 2.dünyasavaşı sırasında büyük darbe alan aile Amerika'yı savaşa sokarakeski gücünü tekrar tesis etmiş.

1800'lü yılların başından itibaren İngiliz, Fransız ve Amerikanmerkez bankalarını ele geçirmiş, bugün halen ekonomik gücü ileülkelere hükmeden bu bankaların sahipleridir.

Papalığın bulunduğu Vatikan bankalarının da sahibi buailedir.

Avrupa birliğinden ayrılma kararı bir planın parçası.

Çıkar ve güç ilişkilerinin oluşturduğu denklemler yenidenkurgulanıyor.Bir kaç anlaşmazlık dışında ABD ve İngiltere bir çokortak planda mutabık kalmıştır.AB ülkelerini Afrika'da veOrtadoğu'da istemeyen CİA Almanya önderliğindeki AB'yi kendi içinemahkum etmiştir.

Dünyada kartlar yeniden karılıyor.Planların iç içe olduğu, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bir düzendeyaşıyoruz.Tesadüflerin olmadığı, yapılan her hareketin bir plandahilinde gerçekleştiği bugünlerde küresel ülkeler ve ortaklarıyeni kurulacak dünya düzeni için düğmeye bastı.

Sonun başlangıcını tetikleyen İngiltere, CİA Kraliçe veRothschild ailesinin direktifleri ile ülkeyi bilerek ve kastenreferanduma götürdü.

Bildiği en iyi işi yapan, kendi çıkarları için Fransa veAlmanya'nın öncülüğündeki AB'yi satan İngiltere, kurulacak yenidünya düzeninde yerini almak için Amerika ile işbirliği yaparakAB'ye darbe indirdi.

İngilizler avını sabırla bekleyen kurnaz tilki misali bu durumukendi bölgesinde fırsata çevirecek.Avrupa birliği ekonomik olarakzor ve sorunlu bir dönemece girmiş iken İngiltere ustaca sıyrılıpAB'nin çöküşünü izleyecek.

İngiltere kendi coğrafyasının tek lideri olma konumunageçecek.Ülke içinde yaşanacak kısa dönemli krizleri de hesaplayanİngiltere uzun vadede karlı çıkmanın planlarını uzun zaman öncekurgulamıştır.

AB bundan sonra varlığını sürdürebilir mi bilinmez lakin burdakesin olarak kaybedenin Avrupa, kazanın da Amerika olduğugerçeği.

Yorumlar2 yorum