YAZARLAR

Avrupa akil, biz divaneyiz!..

Çok değerli şansölye Merkel: "Türkiye geri kabul anlaşmasına uymalı" demiş...

Çok değerli şansölye Merkel: "Türkiye geri kabul anlaşmasınauymalı" demiş. "Yahu, güler misin? Ağlar mısın?" dedikleri durum buolsa gerek. Suriyeli mülteci meselesini çok iyi yönetemesek bile,bize gelen herkese kucak açtığımız tartışılmaz bir gerçek. Öyle kiAvrupa, yıllardır bizim üzerimizde olan yükün yarısını dahiüstlenmiş değil. Bir ülkeden bahsetmiyorum. Kastım bütünAvrupa!..

Ancak gelin görün ki, hala gerekeni yapmayan biziz! Demek kidurum her yerde aynı. Gerçek suçlular, aynı zamanda -kendilerince-güçlü olmayı başarabiliyor. Yüzsüzlük bu olsa gerek.

***

Biraz daha sakin ne olur...

Edirne’nin Enez Belediye Başkanı AKP'li Abdullah Bostancı,şehrin düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle düzenlenen törendekendisine söz verilmediği için alanı terk eden CHP Edirnemilletvekili Erdin Bircan’a sosyal paylaşım sitesindeki hesabındanoldukça sert bir tepki göstermiş. Tepki göstermesinde bir sıkıntıyok ama üslup kabul edilebilir değil. Ne olursunuz biraz olsunsiyasi nezakete uygun davranalım. Bostancı'nın paylaşımını benyazayım, kararı siz verin. Buyurun...

"Enez’de bir gün dahi yaşamamış beyni boş ukala, yalan dolanlabir yerlere gelen Enezli olamaz. Bu adama bu elbise bol gelmiş.Bulunduğu sıfatı taşıyamıyor"

E oldu mu şimdi başkan?

***

Terbiyesizliğe göz yumamayız...

Zuhal Topal'ın sunduğu evlendirme programında taliplerini arayanbirinin, Atatürk'e karşı saygısızlık hatta terbiyesizlik ettiğivideoyu hafta içi izlemiş bulundum. (Küçük not: Bu terbiyesizliğievlendirme programında değil, sanırım evinde çektiği videodayapmış.)

Bu adı geçen kişi -adını ağzıma almaktan hicap duyarım- busaygısızlığının bedelini kanal ve program nazarında ödeyecek mi?Konuşmayı yaptığı an itibariyle programdan atılmış olması gerekir.Gerçi Star Tv yetkilileri bunu yapacaklarını açıkladılar. Bu akşamprograma bir şekilde bakacağım. Bakalım yapılan terbiyesizlik,layığını bulacak mı? Hemen bir tahminde bulunayım: Ne Star Tvyöneticileri, ne program sunucusu Zuhal Topal, ne de programınyapımcısının bu terbiyesizliğe göz yumacağını düşünmüyorum.

Sağlıcakla kalın...

Yorumlar2 yorum