BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  GÜNCEL

Atatürk heykeline balyozla saldırdı

Atatürk heykeline balyozla saldıran kişi linç edilmek istenirken gözaltına alındı...

Abone ol

Olay, bugün saat 07.00 sıralarında Beşocak Meydanı'nda meydana geldi. Üzerinde siyah pantolon ve siyah tişört bulunan Ali Karakız, bir elinde üzerinde Arapça yazılar bulunan flama, diğer elinde balyozla meydandaki Atatürk Heykeli'nin yanına geldi.

Çevrede bulunanların şaşkın bakışları arasında flamaları yere bırakan Karakız, balyozla bronz Atatürk Heykeli'ne vurmaya başladı. Normalde, güvenlik amacıyla en az 3 ekibin bulunduğu meydanda, görev değişim saatine denk gelinmesi nedeniyle polislerin olmamasından yararlanan saldırgan, yaklaşık 10 dakika balyoz salladı. Çevrede bulunanların bazıları bağırarak müdahale etmeye kalktı, ancak, Ali Karakız'ı durduramadı.

Heykelin sol dizine ve sağ ayağına balyozla vuran Karakız, yorulup, dinlenmek için durduğu sırada bir kişi yerdeki flamayı alıp, Ali Karakız'ın kafasına vurarak etkisiz hale getirdi. Ardından yakalayıp, gelen polise teslim etti. Çevredekilerin linç etmeye kalktığı Karakız, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülerek sorguya alındı.

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde de bir süre tedavi gördüğü belirtilen Karakız’ın balyozlu saldırısı sonucu heykelin ayak kısmında çatlak meydana geldi..